Kontserdisari „i nagu interpreet“ / Johan Randvere (klaver)

  • Kammerkontsert, Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Kavas:
Rääts. „Marginaalid“ op. 6
Debussy. „Bergamasque“ ja „Rõõmusaar“
Tšaikovski. Kuus pala op. 21
Tšaikovski-Pletnjov. „Pähklipureja süit“

Kontserdikava on saanud inspiratsiooni kolme suurepärase pianisti Svjatoslav Richteri, Arturo Benedetti Michelangeli ja Mihhail Pletnjovi mängust.

Olin parajasti Livornos ja vaatasin Itaalia telekanalit Rai 5, kus käis Michelangelile pühendatud saade. Michelangeli pühendumus pianismile oli imetlusväärne, tema Debussy salvestised on lihtsalt erakordsed! Võrdluseks kuulasin Richteri salvestist, mis on hoopis teistsugune, samas hoomamatu ja hirmutavalt geniaalne. – Johan Randvere

Tšaikovski loomingut on fantastiliselt esitanud Mihhail Pletnjov, samuti erakordse pianismiga artist, kelle klaverikunsti hindab Randvere kaasaja üheks kõrgeimaks. Sellel kontserdiprogrammil on oluline osa ka Johan Randvere doktoritöös „Pianismi tööprotsess Jaan Räätsa klaveriteoste vormi kujundamisel“. Räätsa tähelepanuväärsest klaveriloomingust kõlab 24 lühipalast koosnev tsükkel „Marginaalid“, mis pakub pianistile paraja väljakutse kujundada teos üheks suureks tervikvormiks.

Eesti Kontserdi ja Interpreetide Liidu koostöösari „i nagu interpreet“ tõstab pjedestaalile kammermuusika riigi esindussaalides. Laval on Eesti suurima, 335 liikmega muusikute loomingulise liidu koorekiht. Täpiks i peal hoolikalt valitud kammermuusika klassika.

Koostöös Eesti Interpreetide Liiduga

Esituste kava