„Jõulueelne valss“

  • Esmaspäev, 23.11
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal

Tutvustus

Esitajad:

Loode-Venemaa Suur Sümfooniaorkester
Solistid:
Rauno Elp
Jelena Kolomiitseva

Valssi peetakse kõige ilusamaks ja romantilisemaks muusikaks. Kutsume teid suurejoonelisele valsikontserdile 23. novembril Estonia kontserdisaalis ja 25. novembril Vanemuise kontserdimajas. Loode-Venemaa Suure Sümfooniaorkestri virtuoosidest muusikud kutsuvad teid ära saatma sügist ja tervitama talve! Programmis „Jõulueelne valss“ kõlavad valsside kuninga Johann Straussi, ungari operetikuninga Ferenc Lehári, Pjotr Tšaikovski ja Jean Sibeliuse kõige kuulsamad valsid, Jevgeni Doga teosed ja palju muud.

Orkestri koosseis on unikaalne: 20 kutselist muusikut, kellest igaüks on orkestri pillirühma kontsertmeister või juht – talendikad ja originaalsed artistid, liidrid, kel vaid harva õnnestub kokku saada ühel laval.

Kontserdiprogramm on loodud otsekui muusikutele: kõige kuulsamate valsside seaded ja isikupärased interpretatsioonid avavad valsimuusika uusi tahke. Kavas on ka Eesti kõige kuulsam valss – „Saaremaa valss“, mida esitas omal ajal suurepäraselt Georg Ots, kelle sünnist möödub 2020. aastal 100 aastat. Kava esmaettekanne Eestis toimus Narvas täissaalile.

Solistid:

Rauno ELP (Eesti) on koloriitne bariton, kes on tunnustatud nii Eestis kui välismaal. Eesti Rahvusooperi solist aastast 1992. Rauno Elpi repertuaaris on hulgaliselt rolle. Teda on pärjatud arvukatel konkurssidel preemiate ja autasudega, teiste hulgas Georg Otsa nimelise autasuga. Elp on 2016. aasta teatripreemia laureaat.

Jelena KOLOMIITSEVA (Eesti) on lõpetanud kiitusega Gnessinite nimelise Muusikaakadeemia ning on mitme Itaalia, Austria ja Ukraina rahvusvahelise konkursi laureaat. Teda nimetatakse õigusega suurepäraseks sopraniks, Eesti parimaks vene klassikalise laulukooli esindajaks.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.