Deniss Matsujev

  • Helilooja OÜ

Tutvustus

Tähelepanu! Kontsert toimub päev varem ehk 17. juunil seoses Deniss Matsujevi osalemisega XVI rahvusvahelise Tšaikovski nimelise konkursi žüriis. Ostetud piletid kehtivad. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

Klaverivirtuoos Deniss Matsujev esineb Tallinnas

Deniss Matsujevit armastab publik üle kogu maailma „erakordse meisterlikkuse ja tulise temperamendi eest, tema mitmekülgsuse ja võimsuse eest inimese ja muusikuna“ (Vladimir Spivakov). Matsujev ei ole mitte ainult pianist, vaid ka sündinud artist, tema mängu on huvitav nii kuulata kui ka jälgida. Kontsert toimub 17. juunil Estonia kontserdisaalis. Kontserdi kava avalikustatakse hiljem.

Montrealis ilmuv ajaleht Le Devoir kirjutas hiljuti tema kohta nii: „Pianist, kellele ei leidu maailmas võrdset ja kelle sarnaseid on klaverimängu ajaloos vaid mõni üksik. Matsujevi erakordses mängutehnikas avalduvad helid oma tõelises tähenduses ning vene hinge avarus ja kirg.”

Moskvas peetud 11. rahvusvahelisel Tšaikovski konkursil hiilgava võidu saavutanud Matsujev on oma ainulaadsusega võlunud kogu maailma, ühendades hingematva virtuoossuse, selgelt artistliku isiksuse, üliinimliku kiiruse, jõulisuse ja nutikuse.

Esmaklassilise sooloartistina tuntud Matsujev on andnud kontserte maailma mainekamates kontserdisaalides, esinenud täismajale nii New Yorgi Carnegie Hallis ja Lincoln Centeris, Washingtoni Kennedy Centeris, Pariisi Salle Gaveaus kui ka Londoni Royal Albert Hallis, ning tema kontsertide piletite järele on suur nõudlus. Ta on ikka ja jälle üles astunud koos suurte dirigentidega nagu Valeri Gergijev, Lorin Maazel, Juri Temirkanov, Maris Jansons, Vladimir Spivakov ja Zubin Mehta.