ARTISSIMO! DUO GURFINKEL JA EESTI SINFONIETTA SOLISTID

 • Laupäev, 07.12
 • 14:00
 • Tallinn, Väravatorn
 • ALEXANDER GURFINKEL klarnet, Israel
  DANIEL GURFINKEL klarnet, Israel
  JARKKO ENSIO LAUNONEN tšello
  KARL JOHANN LATTIKAS vibrafon
  EESTI SINFONIETTA SOLISTID
  Kontsertmeister JOHANNES PÕLDA
 • Eesti Kammermuusika Ühing MTÜ

Tutvustus

„Klarnetistid katusel“ on ühe tuntuimaBroadway muusikali parafraas – Jerry Bocki „Viiuldaja katusel“ („Fiddler on the Roof“).

7. detsembril Väravatornis toimuval kontserdil  kõlab üle vanalinna katuste Israelist pärit kaksikvendadest klarnetivirtuooside Alexander ja Daniel Gurfinkeli imeline musitseerimine. Nende soolokarjäär algas juba 12-aastaselt, mil nad mängisid Zubin Mehta kutsel Iisraeli Filharmoonikute ees.

Erakordse muusikalise andega kaksikvennad on tõstnud klarneti sooloinstrumendina uuele tasemele. Pea terve nende repertuaar on, arvestades koosluse ainulaadsust, duole seatud, nii ei kuule neid teoseid sellisena kellegi teise esituses.
Väravatorni kontserdil soleerivad  lisaks klarnetiduole ka Johannes Põlda viiulil, Jarkko Ensio Launonen tšellol, Karl Johann Lattikas vibrafonil ning kontserdi viimases loos, milleks on Heinrich Wilhelm Ernsti „Veneetsia karneval“, saavad solistidena sõna kõik laval olevad mängijad, mis on suure tõenäosusega esmakordne sündmus eesti muusikaajaloos.
Kavas on lisaks Bocki ja Ernsti populaarsele muusikale veel Paganini, Mendelssohni, Massenet’, Debussy,  Giampieri ja Piazzolla tähtteosed.

www.eestisinfonietta.ee