„20 aastat Metsatöllu“

 • Laupäev, 23.02
 • 22:00
 • Tallinn, Rock Café
 • Folk-metali ansambel Metsatöll
  Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent
  Rasmus Erismaa
  Tiit Kikas (droonipill, laserharf)
  Maailma esimene droonipill (Nemo Vunk, droonipood; Glen Pilvre)
 • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Kavas ürgne ja moodne Metsatöll, verivärske tehnoloogia, mällu tunginud hitid ja uued lood
ning uue plaadi esitlus!

Laval ansambli eri koosseisud läbi aegade ja üllatuskülalised Marko Matvere ning John Ryan (Iiri folk metali bändi Cruachani  viiuldaja)

Valguslahendus – EjaT

Rock Cafe uksed avatakse kell 20, plaatide signeerimine kell 21, kontserdi algus kell 22.

Metsatöll on Eesti folk metal’i ansambel. Paljude nende laulude sõnad on inspireeritud eestlaste muistsest vabadusvõitlusest. Ansambli nimi on vana eufemism sõnast “hunt” ning hulk Metsatöllu laule on tihedalt seotud hundi kujuga.

Albumi “Terast, mis hangund me hinge” pealkirjast  on saanud vabadusvõitluse võrdkuju.  2008. aastal sõlmis Metsatöll lepingu Soome plaadifirmaga Spinefarm Records. Samal aastal ilmus bändi neljas album “Iivakivi”. 2010. aastal ilmus viies album “Äio”, mis oli esimene Spinefarms Recordsi kaubamärgi alt tulnud Metsatöllu üllitis. Lood salvestati koos Eesti Rahvusmeeskooriga. Teleseriaalis “Tuulepealne maa” kasutati tunnusmuusikana laulu “Oma laulu ei leia ma üles”. Ansambel on välja andnud 5 heliplaati, mille pealkirjad on muutunud Eesti kultuuriloo oluliseks ja tuntud osaks. Näiteks plaadi “Terast, mis hangund me hinge” nimetus on väga iseloomulik eesti karmile folgiltunnetusele.

Metsatöll – Ballaad punastest paeltest
Esitajad: Metsatöll ja Marta Laan, 2019
Pilt: Jüri Arrak “Elu irve“, 2015

Metsatöll, Ballaad punastest paeltest ("The Ballad of Red Ribbons") 2019

Metsatöll – Ballaad punastest paeltest ("The Ballad of Red Ribbons") Metsatöll ja/and Marta Laan. (2019)"Pilt/Artwork: Jüri Arrak “Elu irve“ (“The Grin of Life“), 2015."Share or be forgotten!

Posted by Metsatöll Official on Reede, 1. veebruar 2019

 

„Katk kutsariks“

Jüri Arrak “Inimesed Buboga“, 2018. Litograafia, värviline pliiats.
Animeeris: Grete-Liisa Sihve

Metsatöll – Katk kutsariks

Levita ravi/ Spread the cure.Metsatöll new album "Katk Kutsariks", out on 23.02.2019Suurejooneline avapidu/ Big-Time party at:23.02 "Rock Cafe", Tallinn00:00 Toona (Before)01:41 Katk kutsariks (Plague Coachman)Jüri Arrak “Inimesed Buboga“, 2018. Litograafia, värviline pliiats.Jüri Arrak “People with Bubo”, 2018. Lithography, coloured pencils.Animeeris/ Animation: Grete-Liisa SihverContact: metsatoll@metsatoll.eewww.metsatoll.ee© 2019 Metsatöll

Posted by Metsatöll Official on Teisipäev, 22. jaanuar 2019