Saaremaa ooperipäevad

Saaremaa ooperipäevad

XIV Saaremaa ooperipäevad toimuvad 20.–25. juulini 2021.
Festivali peaesineja on Horvaatia Rahvusteater Zagrebis.

2020. aasta festivalile ostetud piletite tagastus on lõppenud. Olemasolevad piletid kehitvad 2021. aasta ooperipäevadel.
Palun jälgige infot Eesti Kontserdi kodulehel, Saaremaa ooperipäevade kodulehel ja Facebookis.

Püsigem terved ja kohtume suvel Saaremaal!

Festivali peaesineja on Horvaatia Rahvusteater Zagrebis. Horvaatia esindusteatri tegevus hõlmab kolme kunstivaldkonda – ooperit, balletti ja sõnateatrit. 154 aasta pikkuse ajalooga teatri ooperirepertuaar on mitmekesine, koosnedes rahvuslikest, kaasaegsetest ja maailmaklassikasse kuuluvatest teostest. Hooajal tuuakse välja vähemalt kaksteist uuslavastust ja antakse üle 200 etenduse. Teatril on Horvaatia kultuurielus märgiline tähendus – suur osa etendustest on välja müüdud juba kuid enne toimumist.

20.–25. juulini 2021 esitatakse Saaremaal G. Puccini üks kaunimaid oopereid „Madama Butterfly“, W. A. Mozarti viimane ooper „Võluflööt“, G. Donizetti meistriteos „Lucia di Lammermoor“, mida peetakse üheks täiuslikumaks romantiliseks ooperiks, mis kunagi loodud, ja G. Rossini suhteliselt vähe mängitud, kuid märkimisväärne „La Donna del Lago“. Peale selle on programmis ka R. Kangro koguperemuusikal „JUKU“ ja põnevaid kunstielamusi pakub eksperimentaalne nukuteater Sew Flunk Fury Wit Taanist ooperidraamaga „Põrm“ („Dust“).

Leia sobiv sündmus

Kava tulekul. Vaata, mis mujal toimub