Uudised

“Vox XX” – tippansambli juubelisündmus toob säravad külalised

Vox Clamantis ja ansambli kunstiline juht Jaan-Eik Tulve vaatavad tagasi kahekümnele tegevusaastale, mille jooksul on antud lugematuid kontserte kõige hinnatumatel lavadel, on pälvitud Grammy (2014),Diapason d’Or (2013), Eesti Kultuurkapitali aastaauhind (2011).

  Juubeli puhul väisavad Eesti vokaalkunsti rahvusvahelist tippkollektiivi väga silmapaistvad muusikud-mõttekaaslased.

1. detsembril esinetakse Nigulistes koos maailmakuulsate Norra muusikutega.

Vokaalansamblit Trio Mediæval peetakse ainulaadse, lummava helimaailma loojaks. Sellesse kuuluvad keskaegsed norra ballaadid ja laulud, mitmehäälne inglise, prantsuse ja itaalia keskaegne muusika trio isikupärases seades, ja kaasaegsete heliloojate spetsiaalselt triole loodud helitööd. Trio on kõige prestiižsemate saalide püsiesineja – Brüsseli Bozar, Viini Konzerthaus, Carnegie Hall. Kordumatu stiiliga džässtrompetist Arve Henriksen on mänginud ja salvestanud kümnete kultus-plaadifirma ECM artistidega, 2009. aastal nomineeriti ta Euroopa Aasta džässmuusiku auhinnale.

3. detsembril esineb Vox Clamantis Nigulistes a cappella kavaga. Jaan-Eik Tulve sõnul on tegemist täpselt sama kavaga, millega Vox Clamantis andis oma kõige esimese kontserdi 20 aastat tagasi.

10. detsembril Estonia kontserdisaalis ning 11. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas on meie ansambli partneriteks nimekad Iisraeli pärimusmuusikud Yair Dalal (viiul, uud, vokaal), Lubna Salame (vokaal), Georges Sama'an (viiul, uud) ja Erez Mounk (tabla). Iisraeli külalistest on eriti esiletõusev Yair Dalal, keda iseloomustab ainulaadselt värvikas muusikaline keel - mõjude ja ideedega Balkanist Indiani, õhtumaisest klassikast, džässist ja rokist erinevate Lähis-Ida muusikakultuurideni. Dalal on olnud nomineeritud Grammy’le Jordi Savalli ansambli koosseisus ning BBC maailmamuusika auhinnale.

Vox Clamantis ühendab oma muusikas vana ja uue. Olles alati toetunud gregooriuse laulule ning varajasele mitmehäälsusele, kõlab ansambli pea kõikides programmides ka tänapäeva muusika selle väga laialdastes väljendusvormides. Pole kahtlust, et kuulaja leiab elamuslikku ja üllatavat ka ansambli tähtpäevasündmusel, festivalil “Vox XX”.Fotod: http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/Vox clamantis


Lisainfo, pressipiletid:
Lauri Aav
Eesti Kontsert
meediajuht
6 147 751
50 22 177
lauri.aav@concert.ee