Uudised

Voorand. RAM. Ehala.

Kevadise kontserdihooaja üks intrigeerivamaid ühendusi moodustub nendest kolmest elemendist:

 Eesti Rahvusmeeskoor, Olav Ehala laululooming ning Kadri Voorand seda kõike meeskoorile seadmas ning ka ise loomulikult laval kaasa tegemas. Juhatab Rahvusmeeskoori peadirigent Mikk Üleoja.

“Seaded ei muuda Ehala kirjutatud muusika sisu, vaid pigem toovad esile teoste selle kõla, mis minu jaoks nende lugude puhul kõige ilusam, olulisem või määravam tundub,” kinnitab Kadri Voorand. “Võtsin seada Ehala loomingut, mis mind isiklikult on puudutanud. Tuntud klassikast ei saanud ma puutumata jätta lugusid nagu “Eine murul”, “Härra Q” ning “Oleviste kiriku torniehitaja naise hällilaul”. Kontserdil kõlab ka laule muusikalist “Kaotajad”, näiteks “Kõrge lend”. Suure osa muusikast esitab RAM a cappella. Pooltesse lugudesse kaasame ka mind lauljana ja saatebändi.

Mikk Üleoja: “Kõik algas plaanist luua RAMile võimalikult eripalgeline juubelihooaeg, kuhu mahuksid esiettekanded ja nüüdisaegne muusika, rahvusromantism ja suurvormid orkestriga, aga ka natuke magustoitu. Plaan Ehala kavaga lavale tulla oli juba mõni aasta vana aga puudu oli arranžeerija. Teadsin, et Kadri seisab valdava osa Estonian Voicese seadete taga. Lõplikult veenis aastatagune töö Peeter Vähi teose “Supreme silence” ettekandmisel. Kadri demonstreeris sellist tundlikkust ja muusikalise materjali mõistmist, mis ei jätnud kahtlustele mingisugust ruumi. Olen tulevasest koostööst juba praegu parasjagu õhevil!”

R 17. aprill kell 19 Jõhvi kontserdimaja
L 18. aprill kell 19 Pärnu kontserdimaja
P 19. aprill kell 19 Vanemuise kontserdimaja
K 22. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal

“Vaikuse laul”
Kadri Voorand
Eesti Rahvusmeeskoor
Marek Talts (kitarr), Mihkel Mälgand (bass), Aleksandra Kremenetski (löökpillid)
Dirigent Mikk Üleoja
Olav Ehala laulud Kadri Voorandi seades