Uudised

Tartus toimub koorimuusika konverents

6. novembril 2015 oodatakse Tartu Muusikakooli Tubina saali valdkonna suunajaid, vedajaid ja vastutajaid.

 
Kas lahkub ka Kuno, miks Valter Tartusse ei tule, kuidas Vaike vastu pidas ja kui tihti unistas Uno tegelikult teisest ametist?

6. novembril 2015 otsitakse nendele tõsielulistel situatsioonidel põhinevatele küsimustele vastuseid Elleri muusikakoolis toimuval konverentsil, kus kell 9.57−17.00 püütakse kaardistada koorimuusika hetkeseisu ja küsitakse, missugused on koorilaulu väljavaated järgmiseks kümneks aastaks.

Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Tubina saali oodatakse kõiki koorimuusika huvilisi üle Eesti, et koos valdkonna suunajate, vedajate ja vastutajatega arutada dirigenditöö murekohti, kooriliikumise rahastamist ja tulevikuväljavaateid.

Konverents algab 2015. aasta sügisel käivitunud Tartu koorimuusika uuringu avaetapi kokkuvõtte tutvustamisega, mida teeb uuringu läbiviija Triinu Arak.

6. novembri esimeses paneelvestluses arutletakse kooriliikumise rahastamise ja valdkonna tuleviku üle laiemalt, vestlusringis osalevad Eino Pedanik, Aet Maatee, Katriin Fisch-Uibopuu, Kristel Pedak, Ene Tannberg, Indrek Vijard, Inge Lahtmets ja Maarja Ülper. Sellest, kuidas ja kas Tartu koorilaul Eesti Kooriühingusse kostab, räägivad oma ettekannetes Raul Talmar ja Kaie Tanner.

Ettekandega Läti koorimuusika hetkeseisust, valdkonnaa ülesehitusest ning Läti kooride heade tulemuste tagamaadest esineb noortekoori Balsis kunstiline juht, lõunanaabrite laulupidude üldjuht ning rahvusvaheliste koorikonkursside žürii liige Ints Teterovskis.

Teises vestlusringis saab oma ametist rääkimas kuulata Edmar Tuult, Eliisa Sakariast, Kuno Kerget, Mai Simsonit ja Tiiu Sinipalu ehk viit noort koorijuhti, kellest neli on ka 2017. aastal toimuva XII noorte laulupeo dirigendid. Tartu koorimuusikaelu rikastamise ja tuleviku osas on aga 6. novembril kaasa rääkima oodatud iga konverentsil osaleja – konverentsi mõttekodades on kõnejuhtide eestvedamisel kõigil võimalik aktiivselt ettepanekuid teha.

Ettekannetega esinevad veel Ingrid Kõrvits ja Mall Ney ning Anne Türnpu. Rosinateks konverentsi päevakavas on kolm inspiratsioonipausi, mille teemadeks laulmine, kultuur ja muusika − kõnelevad Vaike Uibopuu, Maarja Jakobson ja Pärt Uusberg.

Koorimuusika konverentsi arutelusid suunab 6. novembril Tartu Ülikooli kultuuriteooria doktorant, EASi riiklike messistendide projektijuht ja dirigent Eero Raun.
Päeva lõpetab Eesti Rahvusmeeskoori ja Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori kontsert „Unustatud laulud” Tartu Ülikooli aulas.

Registreerumine ja ajakava: tiigiseltsimaja.tartu.ee/konverents

Konverents on tasuta ja oodatud on kõik koorimuusika huvilised, vajalik registreerumine.

Korraldavad Tiigi Seltsimaja ja Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor.


Konverentsi päevakorda vaata SIIT