Mirjam Tally (elektroonika), Meelika Hainsoo (hääl)

reede 15. 01. 2016 19.00
Tallinn, Kloostri Ait

Mirjam Tally (elektroonika), Meelika Hainsoo (hääl)

Eesti Kontsert valis 2015 aastaks resideeruvaks heliloojaks Mirjam Tally. Tema teosed kõlavad terve aasta erinevatel kontsertidel kogu Eestis. Plaanis on mitmed esiettekanded, mh klaverikontsert Rahvusvahelisel Pianistide Festivalil ning osalemine kontserdisarjas „Helilooja Eestimaale“.
Helilooja tutvustab oma teoseid ja mõttemaailma ja seoseid rahvamusikaga.

Pileti hind: 12 €

Osta pilet
 
Mirjam Tally loomingus on kesksel kohal kõla. Tema muusika on tulvil mängulisi kontraste – selles segunevad humoristlik, dramaatiline ja poeetiline kõlakasutus. Tally varasem looming sisaldab põhiliselt kammer- ja elektroonilist muusikat, milles sageli põimuvad akustilised ja elektroonilised kõlad. Viimastel aastatel on Tally loomingus aga suurenenud orkestriteoste osakaal. Mõnikord kasutab ta oma teostes kunstmuusikas vähem levinud, Põhjamaade või ka eksootilisi rahvapille (kannel, didgeridoo, tanpura, akordion jt), käsitledes folkloorset kõlamaterjali modernistliku vabameelsusega. Tally loomingus on tähtsal kohal eesti autorite (Hasso Krull, Elo Viiding, Indrek Hirv) luuletekstid.Mirjam Tally lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 2000. aastal Lepo Sumera õpilasena ning täiendas end õpingute ajal Rauno Remme juures elektronmuusika alal.2006. aasta sügisest alates elab ja töötab Mirjam Tally Rootsis Gotlandi saarel asuvas Visby linnas.

Meelika Hainsoo on rahvalaulu ja traditsioonilise viiulimuusika esitaja ja õpetaja. Pärimusmuusika sees on ta olnud varasest lapsepõlvest alates, olles oma kandlemängijast vanaisa tänulikuks kuulajaks. Kuna Meelika on pärit Lõuna-Eestist, köidavad teda enim just selle piirkonna lood ja laulud, nende traditsiooniline esituslaad ning paikkonnale omane keelekasutus. Lisaks arhailistele regilauludele ja uuematele lugulauludele, tegeleb ta ka laulumängude uurimise, esitamise ja õpetamisega. Meelika on õppinud pärimusmuusikat Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ning kaitsnud magistrikraadi pärimusmuusik-interpreedi suunal Eesti Muusika ja Teatriakadeemia ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ühisõppekaval. Ta on pärimusmuusikaansambel Lepaseree solist.

Unejõgi kulgeb mööda müütilisi regilaule, viies kuulaja endaga kaasa aegadetagusesse ja pisut kummalisse maailma. Need on lood, mis kõnelevad muinasjutulistest rännakutest ja juhtumistest, toovad kuulajate ette pildid kalast sündinud neitsist, merest välja toodud salapärasest mõõgast, hanekarjas kadumaläinud lindudest, metsast leitud sarvepillist ja veel nii mõnestki mõistatuslikust loost. Meelika lauldud regipilte ümbritsevad Mirjami loodud kaunid, igavikulised ja salapärased helimaastikud. Nõnda voolab see unejõgi ühest maailmast teise, kandes enda voogudes ajatut ja ajalikku, imelist ja inimlikku.


Tagasi kontsertide nimekirja