Uudised

Täispikk kontserdikava eesti heliloojate muusikast Berliini Konzerthausis!

Kontsert „Eesti heliloojad Berliinis: Rudolf Tobias, Arvo Pärt, Jüri Reinvere” 15. mail kell 19 kuulsa Berliini Konzerthausi väikeses saalis.

 
15. mail toimus Berliini Konzerthausi väikeses saalis kammerkontsert, kus esitati vaid eesti heliloojate muusikat. Kavas olid Tobias, Pärt ja Reinvere – heliloojad, kes erinevatel eluperioodidel või käesolevalt on elanud ja töötanud Berliinis.

Esinejaks oli Tobiase Keelpillikvartett. Kontserdi juhatas sisse ürituse idee autor, Berliini Eesti saatkonna kultuuriatašee Harry Liivrand. Eesti heliloojate loomingust rääkis lähemalt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Kristel Pappel.

Publiku seas oli mitmeid mainekaid saksa muusikateadlasi, sh Jan Brachmann, Martin Elste, Carlos Solare, Zenaida Des Aubris, Boris Kehrmann, Christian Schaper jt, samuti erinevaid kontserdikorraldajaid. Kohal oli ka helilooja Jüri Reinvere. Kontserdi lõpus kõlasid braavohüüded.

Kontsert Berliinis toimus Eesti Suursaatkonna Berliinis ning Eesti Kontserdi koostöös. Projekti toetasid Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Välisministeerium.

Sama kava kõlas 8. aprillil Eesti Muusika Päevade raames Estonia kontserdisaalis.