SWR RAADIO SÜMFOONIAORKESTER (Saksamaa), Sol Gabetta (tšello, Argentiina), dirigent Vassili Sinaiski

pühapäev 14. 05. 2017 17.00
Tartu, Vanemuise kontserdimaja

SWR RAADIO SÜMFOONIAORKESTER (Saksamaa), Sol Gabetta (tšello, Argentiina), dirigent Vassili Sinaiski


Pileti hind: 25 €

Osta pilet
SWR Sümfooniaorkester
Vassili Sinaiski
Sol Gabetta
Kavas:
Kodály. „Galánta tantsud“
Elgar. Tšellokontsert e-moll op. 85
Brahms. Sümfoonia nr 3 F-duur op. 90

SWR Sümfooniaorkester tegutseb 1945. aastast ning on silmapaistev isegi sümfooniaorkestrite Mekas Saksamaal kui nüüdismuusika rahvusvahelise mõjuväljaga viljakas ja kõrgetasemeline esitaja, tellija ja esmaesitaja. Orkester osaleb nimeka Schwetzingeri festivali ooperi- ja kontserdiprogrammis, sir Roger Norringtoni ajajärgul peadirigendina lisandus kollektiivi eripärale ajalooliste esituspraktikate suurepärane tundmine. SWR Sümfooniaorkestril on olnud teisigi väga nimekaid peadirigente: Sergiu Celibidache, sir Neville Marriner, Georges Prêtre.

Suurte vene dirigentide hulka kuuluv Vassili Sinaiski tõusis muusikaelu kõrgustesse, võites 26-aastaselt Karajani konkursil kuldmedali (1973). Sealtpeale ja tänaseni on reas lugematud esinemised nimekate orkestrite ees ümber maailma, positsioonid peadirigendina (sh Moskva Filharmoonia SO, Moskva Bolshoi Teater) ja esimese külalisdirigendina (BBC Philharmonic).

Argentiina tšellist Sol Gabetta on noorema põlvkonna põnevamaid ja omanäolisemaid soliste rahvusvahelises kontserdikarussellis. “Vaimukus, aristokraatlik hoiak ja elegants; tabamatud meeleoluvaheldused, puudutuse intensiivsuse ja kerguse pea imepärane tasakaal,” kirjutab Glasgow Herald. Gramophone’i Aasta noor artist 2010, Echo Klassik’u Aasta instrumentalist 2012.

Koostöös SÜDWESTRUNDFUNK’iga.


Tagasi kontsertide nimekirja