SWR RAADIO SÜMFOONIAORKESTER (Saksamaa), Daniel Müller-Schott (tšello), dirigent Vassili Sinaiski

laupäev 13. 05. 2017 19.00
Tallinn, Estonia kontserdisaal

SWR RAADIO SÜMFOONIAORKESTER (Saksamaa), Daniel Müller-Schott (tšello), dirigent Vassili Sinaiski


Pileti hind: 20-70 €

Osta pilet
SWR Sümfooniaorkester
Vassili Sinaiski
Daniel Müller-Schott
Kavas:
Kodály. „Galánta tantsud“
Elgar. Tšellokontsert e-moll op. 85
Brahms. Sümfoonia nr 3 F-duur op. 90

SWR Sümfooniaorkester tegutseb 1945. aastast ning on silmapaistev isegi sümfooniaorkestrite Mekas Saksamaal kui nüüdismuusika rahvusvahelise mõjuväljaga viljakas ja kõrgetasemeline esitaja, tellija ja esmaesitaja. Orkester osaleb nimeka Schwetzingeri festivali ooperi- ja kontserdiprogrammis, sir Roger Norringtoni ajajärgul peadirigendina lisandus kollektiivi eripärale ajalooliste esituspraktikate suurepärane tundmine. SWR Sümfooniaorkestril on olnud teisigi väga nimekaid peadirigente: Sergiu Celibidache, sir Neville Marriner, Georges Prêtre.

Suurte vene dirigentide hulka kuuluv Vassili Sinaiski tõusis muusikaelu kõrgustesse, võites 26-aastaselt Karajani konkursil kuldmedali (1973). Sealtpeale ja tänaseni on reas lugematud esinemised nimekate orkestrite ees ümber maailma, positsioonid peadirigendina (sh Moskva Filharmoonia SO, Moskva Bolshoi Teater) ja esimese külalisdirigendina (BBC Philharmonic).

New York Timesi sõnul oma põlvkonna maailma juhtuvate tšellistide hulka kuuluv Daniel Müller-Schott on solistina esinenud pea kõikide märkimisväärsete sümfooniaorkestrite ees: USA orkestritest New Yorgi, Bostoni, Clevelandi, Chicago, Philadelphia, San Francisco ja Los Angeles sümfooniaorkestrid; Euroopa orkestritest Berliini Filharmoonikud, Leipzigi Gewandhausorchester, Berliini, Müncheni, Frankfurdi, Stuttgardi ja Hamburgi ringhäälinguorkestrid, kui nimetada vaid mõned. Dirigentidest koostööpartneritest olgu mainitud Neeme Järvi, Charles Dutoit, Alan Gilbert, Christoph Eschenbach, Sir André Previn, Kurt Masur, Lorin Maazel jt.
Daniel Müller-Schott mängib Matteo Goffrilleri meisterdatud tšellol Ex Shapiro, mis on valmistatud 1727. aastal Veneetsias.

NB!
13. ja 14. mail Tallinnas ja Tartus esinev SWR Symphonieorchester Stuttgardist teatas eile, et kahjuks ei osale nende kontsertidel solistina Sol Gabetta. Terviseprobleemide tõttu tuleb solistil arstide soovitusel mõneks ajaks lennureisidest loobuda. Orkester on operatiivselt uueks solistiks kutsunud Daniel Müller-Schotti, kes suutis oma ülitihedasse kavva mahutada mõlemad Eestis toimuvad kontserdid.

Koostöös SÜDWESTRUNDFUNK’iga.


Tagasi kontsertide nimekirja