Uudised

Suure-Jaani muusikafestival tuleb 18. korda

1. maist on kõikidel muusikahuvilistel võimalik soetada endale Suure-Jaani Muusikafestivali passe ja pileteid. Kuni 15. maini on festivali passid müügil soodushinnaga.

 17.-23. juunil toimub heliloojatele Kappidele pühendatud Suure-Jaani muusikafestival juba 18. korda. Seitsme päeva jooksul toimuvad kontserdid mitmel poole vallas, nii sees kui väljas, keskpäeval, õhtul, hilistel öötundidel ja koidu ajal.

Päikesetõusukontsert Hüpassaare rabas kannab seekord pealkirja “Fratres”, kuulajateni jõuab ka Arvo Pärdi looming dirigent Toomas Vavilov juhatamisel.

Traditsiooniliselt saab festivalil kuulata Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit, mida sel korral dirigeerib Darrell Ang Singapurist. Jaanilaupäeval astub laululaval publiku ette ansambel Jäääär.

Suure-Jaani kooli aulas kannavad RAM, Arsise kellade ansambel, Kadri Voorand ja Peeter Vähi ette Peeter Vähi teose “Ülim vaikus”.

“Peale kontsertide toimuvad festivali ajal ka kohvikutepäev, muusikalipäev lastele, erinevad näitused, lõunatunnid: ehtekunstnik Jaan Pärna, rännumees Peeter Vähi ning ristsõnameistri Uno Viigandiga. Lisaks toimub veel Suure-Jaani valla viies laulu- ja tantsupidu,” rääkis festivali peakorraldaja Anneli Kundla.

Suure-Jaani on alati olnud Eesti kultuuris kesksel kohal: siit on pärit heliloojad Artur Kapp, Villem Kapp, Eugen Kapp, Mart Saar, kunstnik Johann Köler ja veel palju Eesti kultuuritegelasi.