Uudised

Silver Sepp pälvis ülemaailmsel pärimusmuusika konkursil Usbekistanis teise koha

Kümnendal rahvusvahelisel usbeki pärimusmuusika konkurss-festivalil Sharq Taronalari Samarkandis esindas Silver Sepp Eestit Registani keskväljakul toimunud võistluskontserdil.

 
Rahvusvahelise žürii otsusel võitis Grand Prix preemia Hiina ansambel Jiangsu Women's Orchestra, esimese preemia sai Jaapani ansambel Shamisen ning Sepp jäi koos Poola ansambliga Chełm jagama teist kohta.

Laureaadid valiti välja 58 võistlusel osalenud ansambli seast ning premeeriti rahaliste autasudega. Sepa preemia suurus on 5000 dollarit.

Viis päeva kestnud võistluskontserdil astusid üles pärimusmuusikaansamblid 55 riigist ning kõigilt kontinentidelt. Sooloartiste oli peale Sepa veel vaid Kõrgõzstani laulja Birdzhan Bazildzhanov.
Iga kahe aasta tagant korraldatava pärimusmuusikute konkurss-festivali avas Usbekistani president Islam Karimov ja festivali patroneeriva UNESCO organisatsiooni toetusüksuste juhataja Eric Falt. Rahvasuus pärimusmuusika olümpiaks kutsutud Sharq Taronalari on üks suurimaid festivale Kesk-Aasias ning ainulaadne kogu maailmas.

Žürii hinnangul näitas Sepp ennast mitmekülgse ja innovatiivse muusiku ja karismaatilise sooloartistina, kes suutis publiku koheselt laulma ja kaasa elama panna.

Esinemistel kasutas Sepp isetehtud fantaasiapille, mängides regilaulule saateks ühekorraga nii võrguhargist ja naeltest valmistatud naelapilli kui ka trummikomplektina kasutatavat jalgratta esiratast.

"Seal oli kõike, mida selles žanris maamuna pealt leida võib. Paduafro külalaulu, rafineeritud orientaalset laulutraditsiooni ning ka Euroopa folkloorsemat suunda. Minu naelapill ja kaasaegne lähenemine pärimusele mõjus seal eriti värskelt ja suureks üllatuseks paigutas žürii Eesti teisele kohale. Suht ootamatu edulaks," kommenteeris Sepp.

Silver Sepa osalemise konkursil algatas ja korraldas Eesti Kontsert.
Sepa reisi toetas EV kultuuriministeerium. Eesti Kontserdi koostöö festivaliga jätkub.
Järgmisel festivalil 2017. aastal esineb vokaalansambel Estonian Voices.