Uudised

"Seitsme linna muusika" festivali kava on tuntud nimede poolest helde

5. juulil algav muusikafestival toob Ida-Virumaale esinema Saara Kadaku ja Rolf Roosalu, Mari Kalkuni, Eeva ja Villu Talsi, Tanja ja Timo, Liisi Koiksoni ja Hanna-Liina Võsa.

Ida-Virumaa suurima suvise muusikafestivali juhatab sisse kontsert Jõhvi kontserdimajas teisipäeval, 5. juulil kell 19  "Mere džäss", mis pakub üles astuva ansambli liikmete - Holger Marjamaa (klahvpillid), Mairo Marjamaa (saksofon), Tanel Rubeni (löökpillid) ja Heiko Remmeli (kontrabass) heakõlalist originaalloomingut.

Näitleja Sara Kadak ja laulja Rolf Roosalu kohtusid populaarsel telekonkursil "Su nägu kõlab tuttavalt". Mõlemad jõudsid saate finaali ja pälvisid publiku poolehoiu. Kolmapäeva, 6. juuni õhtul kell 19 Jõhvi Mihkli kirikus toimuv kontsert on nende esimene ühine ülesastumine.

Võrumaa juurtega Mari Kalkunesineb neljapäeval, 7. juuli õhtul algusega kell 20 Kukruse polaarmõisas. Kontsert kannab pealkirja "Meri kohiseb so sihes".

Eeva ja Villu Talsi annavad sedapuhku Illuka kirikus, mis on remondi järel ilusam ja hubasem kui kunagi varem. Nii et põhjust reede, 8. juuli õhtul kella 20ks Illukale minna on vähemalt kaks: suurepärased esinejad ja nõelasilmast tulnud puukirik.

Laupäeval, 9 juulil algusega kell 19 Narva-Jõesuus Nooruse spaas toimuv Tanja Mihhailova ja Timo Vendti kontsert on tasuta!

Liisi Koiksoni ja Hanna-Liina Võsa toob festivalile perepäev, mida peetakse pühapäeval, 10. juulil Toilas Oru pargi kohviku piknikualal, vihmase ilma korral laululaval.

Hanna-Liina Võsa esineb kell 11 lastelaulude kavaga "Miki merehädas", Liisi Koikson koos Raivo Tafenau bändiga kell 12. Nende repertuaaris on filmimuusika.
Perepäevale toovad Jõhvist tasuta bussid ja ka sissepääs piknikukontsertidele on tasuta.

USA viiulivirtuoos Elmira Darvarova esineb pühapäeval algusega kell 17 Saka mõisas. Ta on olnud New Yorgi Metropolitan Opera orkestri kontsertmeister, ainus naisviiuldaja Metropolitani ajaloos sellel positsioonil.

Väliskülalisi on tänavusel festivalil veelgi. Laupäeval, 9. juulil kell 18 astub Sillamäe kultuurikeskuses üles Moskva barokksolistide ansambel, kes esitab 18. ja 19. sajandi muusikat ajaloolises maneeris. Solistiks on sopran Anastasia Belukova.

Festivalil on ka üks koomuskiga kontsertetendus - "Diiva", mille on lavastanud Paavo Piik Tallinna linnateatrist. Etendus toimub Mäetaguse mõisas laupäeval, 9. juulil algusega kell 17 ning on publikule tasuta.
"Diivat" on mängitud sel hooajal korra ka Jõhvi kontserdimajas. Kes käis, see teab, et tegemist on suurepärase kontserdiga, mis sobib eriti hästi just neile, kes pole ooperimuusikaga veel sinasõbrad. See sobib imehästi ka lastele. Laval on metsosopran Annaliisa Pillak ja pianist Siim Selis.