Meedias 2016.a.

“Salamüük saarlastele” tuleb taas /1.10.16 Meie Maa

Eile käisid Eesti Kontserdi esindajad Saaremaal kohtumas mitmete toetajate ja koostööpartneritega. Muuseas arutati ka tulevasi plaane.

 Kuressaare linnapea Madis Kallas ütles, et selline hea traditsioon on kestnud pikalt, et suve lõppedes kohtuvad nad Eesti Kontserdi esindajatega, et teha kokkuvõtteid sellest, kuidas läks Saaremaa kultuurisündmus number üks.

“Juba pandi paika ka järgmiste aastate plaane,” lausus Kuressaare linnapea.

Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten tõdes, et linn on Eesti Kontserdi tööga rahul ja toetab üritust samas mahus nagu varem või isegi mõne protsendi võrra rohkem. Tänavu toetas Kuressaare linnavalitsus ooperifestivali 21 200 euroga.

Detsembris Saaremaal Rannapi ooper

Lisaks kohtusid Eesti Kontserdi esindajad eile ka Saaremaa Muuseumiga. Leiteni sõnul vaadati üle igasugused tegevused, mida aasta jooksul tuleb teha, samuti kuupäevad.

Leiten kinnitas, et tänavu enne jõule on oodata ka “salamüüki saarlastele”, nagu oli möödunud aastal. Müüki plaanitakse teha tõenäoliselt samades kohtades, kus mullu. Võibolla lisandub veel mõni müügipunkt. Möödunud aastal müüdi ooperipileteid Orissaares, Kihelkonnal ja Kuressaares.

“Salamüügil” osteti 800 piletit, mis osutus üle ootuste tubliks tulemuseks. Ka sel aastal on võimalus teha kingitus endale või miks mitte ka pereliikmetele ja sõpradele.

“Loodame, et see asi toimib ka tänavu ja saarlased võtavad sellest innukalt osa. See aktsioon on sündinud koos kohaliku omavalitsusega, et me saaksime saarerahvale natuke soodamaid tingimusi luua kui mandri inimestele, et ka nemad saaksid festivali külastada,” rääkis Leiten.
8.-9. detsembril plaanib Eesti Kontsert koos autoriga esitleda saarlastele Rein Rannapi uut ooperit. Seda Kuressaares, kuid täpne toimumispaik ei ole veel teada.

Möödunud aastal jaanuari lõpus tutvustati Peterburis koostöös Eesti Kontserdiga Lääne-Eesti kuurortlinnu. Linnad tutvustasid oma turismivõimalusi ja Eesti Kontsert tegi sama Saaremaa ooperipäevade kohta.

“Me leppisime täna (eile - toim) kokku Haapsalu, Kuressaare ja loodetavasti ka Pärnu linnapeaga, et Eesti linnade tutvustamine koostöös EAS-iga toimub Peterburis uuesti. Täpset aega me paika ei pannud, aga tõenäoliselt järgmise aasta algul saab see teoks,” rääkis Leiten.


SIGRID OSA