Uudised

Saksa Rahvuslik Noorteorkester (Bundesjugendorchester) avab laupäeval suurfestivali Saksa Kevad 2015

„Kutsun kõiki huvilisi Saksa Kevadele, et tutvuda Saksamaa ja selle Eesti partneritega. Oleme eriliselt uhked, et meie üritustesarja avab sel aastal Saksamaa noorim tipporkester, Saksamaa Rahvuslik Noorteorkester (Bundesjugendorchester), mis esineb 18. aprillil Estonia Kontserdisaalis ning sobib Eesti muusika-aasta puhul imehästi.“ Christian Matthias Schlaga Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis

Saksa Rahvusliku Noorteorkestri asutas 1969. aastal Saksamaa Muusikanõukogu. Orkestri tase on paljude prominentsete muusikute hinnangul erakordselt kõrge, täis nooruslikku energiat, jalustrabava ülekeeva inspiratsiooniga, vaba igasugusest rutiinist. Orkester koosneb 14–20-aastastest, enamjaolt populaarse konkursi “Noorus musitseerib” laureaatidest, kes kogunevad kolmel harjutusperioodil aastas. Muusikutele pole orkester üksnes institutsioon, vaid ühtselt hingav kogukond, kõrgete loominguliste eesmärkidega, nende repertuaar on lai ja nõuab meisterlikkust. Orkestrit on aegade jooksul teiste seas juhatanud dirigendid Herbert von Karajan, Sir Simon Rattle, Kurt Masur jpt. Noorteorkester on olnud seotud paljude projektidega, nagu Saksamaa aasta Jaapanis 2005–06, kontsertreis Venezuelasse Andris Nelsonsi ja Gustavo Dudameli juhatusel, kontsertreis Lõuna-Aafrikasse 2009. aastal, ühisprojekt Stingiga jpm.

„Mind on elus õnnistatud paljude autasudega, kuid kõigest, mis ma muusikapõllul teen, pakub enim rahuldust töö noorte andekate inimestega. Saksamaa Noorteorkester koosneb suure tulevikuga muusikalistest talentidest.” (Kurt Masur).

L 18. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal
Saksamaa Rahvuslik Noorteorkester (Bundesjugendorchester)
Dirigent Karl-Heinz Steffens

R. Strauss. “Seitsme loori tants” ooperist “Salome”
Schubert. Sümfoonia nr 8 h-moll (“Lõpetamata”)
Tšaikovski. Sümfoonia nr 4 f-moll

Kogu Saksa Kevade programmi leiate siit: www.saksakevad.ee

Kontakt (Saksa saatkond Tallinnas): brita.veimen@diplo.de, tel. 6275 314


Lauri Aav
Eesti Kontsert
6 147 751
50 22 177
lauri.aav@concert.ee