Uudised

Saaremaa ooperipäevad on Lääne-Eesti Aasta Turismitegu 2015

Juba neljandat aastat korraldab MTÜ Lääne-Eesti Turism koostöös maakondlike turismiorganisatsioonide ja EAS Turismiarenduskeskusega Lääne-Eesti turismiedendajate konkurssi ning tunnustab parimaid.
Konkursi ja tunnustamise eesmärgiks on tuua esile Lääne-Eestis edukalt tegutsevaid turismiettevõtjaid, -arendajaid ja atraktiivseid valdkondlikke projekte ning teadvustada piirkonna inimestele turismivaldkonna olulisust.
Kahes kategoorias oli ühtekokku üles seatud 31 nominenti. Aasta Turismiteo auhinna võitsid Saaremaa ooperipäevad, edestades teisele kohale tulnud Pärnu Weekend Festivali.

Kandidaate hinnanud komisjon koosnes MTÜ Lääne-Eesti Turism juhatusest ja nõukogu liikmetest, erialaliitude (MTÜ Eesti Maaturism, Eesti Hotellide- ja Restoranide Liit, Eesti Turismifirmade Liit, Eesti Spaaliit), EAS-i ja piirkonna maavalitsuste esindajatest. Saaremaa ooperipäevad esitas kandidaatide hulka Eesti Turismifirmade Liit ja Eesti Hotellide- ja Restoranide Liit.

Saaremaa ooperipäevad on senini saanud 2011. aasta Saaremaa parima turismiarendaja tiitli ning tunnistatud Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu aastaauhinna (2012) vääriliseks.