Uudised

Rein Rannapil lõppes Hiina kontsertreis

Tuuri korraldasid Hiina klassikalise muusika agentuur Wu Promotioni ning Eesti Kontsert.

Rein Rannap on tagasi ulatuslikult kontserdireisilt Hiinasse, tulvil häid emotsioone, uut energiat ning inspiratsiooni järgmisteks visiitideks. Eesti interpreediklaveriõhtud toimusid seitsmes suurlinnas: Tianjin, Xi’an, Harbin, Chongqing, Guangzhou, Dalian ja Shanghai.

Üheksa kontserdi hulka mahtus ka Estonia klaverite tutvustamine Dalianis ja Shanghais.

Rannapil oli see juba kolmas kord Hiinas esineda – pianisti sõnul taas põnev kogemus. Seekord esitas Rannap oma teoseid ja enda tehtud tuntud klassikateemade töötlusi, mis mahuvad nimetuse alla "Selfies with Classics".

"Poolteist aastat tagasi oli mul nelja linna tuur Hiinas, sel kevadel esinesin Pekingis Eesti nädala raames," lisab Rannap. "Tundub, et nii mu muusika kui ka esitus meeldivad hiinlastele väga. Sealne publik on mu esinemisi alati väga entusiastlikult vastu võtnud – tugevad aplausid, alati mitu lisapala. Pärast kontserte on tulnud anda palju autogramme ja teha koos kuulajatega fotosid. Ilmselt hiinlastele sobib hästi mu emotsionaalselt aktiivne ja ka väliselt atraktiivne esinemismaneer. Ja küllap ka mu muusika demokraatlik, popmuusikale sarnanev helikeel. Osa saale olid mitmetuhandelised, osa 300–400-kohalised kammersaalid. Viimased olid täis, suuremates saalides kuulas 600–900 inimest. Guangzhous esinesin juba teist korda, pärast kontserti poolteist aastat tagasi mu esimese Hiina tuuri käigus. Seal ilmselt kuulajad juba mäletasid mind, sest saal oli ette välja müüdud."

Rannapi hinnangul on Hiina kontserdielul tohutult arenguvõimalusi. Linnad on hiigelsuured, paljudes ulatub elanike arv kümnetesse miljonitesse. "Ka klaveriõppureid on Hiinas palju, kes ju peaksid kontserte kuulamas käima oma muusikalise hariduse osana. Siiski pole kontsertide külastamine seal veel väga levinud, pealegi on piletid väga kallid. Ilmselt tuleb mitmeid kordi esineda samas kohas, et publik su nime meelde suudaks jätta," märgib Rannap.

Toetudes õnnestunud kontserdireisidele kavandab Rannap uusi, veelgi pikemaid kontserdireise Hiinasse. Lähiajal on pianistil plaanis plaadistada oma klassikatöötluste CD pealkirjaga "Selfies with Classics". Rannapi sõnul on huvitav väljakutse ka kirjutada Mussorgski kuulsa tsükli "Pildid näituselt" versioon kaheksale pianistile neljal klaveril, mis tuleb esiettekandele 12. novembril Tallinna klaverifestivalil Eesti Klaveriorkestri esituses. Järgmise suve Saaremaa ooperipäevade tellimusel on valmimas rokkooper "Nurjatu saar”.