Uudised

Reedel, 14. oktoobril tähistatakse Estonia kontserdisaalis tänapäeva ühe olulisima helilooja Sofia Gubaidulina 85. sünnipäeva

Kontserdi peasündmuseks on Sofia Gubaidulina oratooriumi "Armastusest ja vihast" maailmaesiettekanne.

 Sofia Gubaidulina on tatari päritolu, sündinud 24. oktoobril 1931, õppinud Kaasanis ja Moskvas. Ta on õigeuskliku maailmavaatega helilooja, kes 1992. aastani elas ja tegutses Moskvas ning kuulus selliste mööda “ekslikku teed” läinud heliloojate hulka nagu Alfred Schnittke, Arvo Pärt ja Edison Denissov. 1992. aastast elab Gubaidulina Saksamaal, tema looming on pälvinud tähelepanu kogu maailmas ning tema tegevust on tunnustatud arvukate preemiatega. Gubaidulina muusikalised kujundid kannavad endas müstikat, metafüüsikat, religioosset spirituaalsust, tema muusikaline fantaasia tegeleb tihti apokalüpsise ja viimse kohtupäeva temaatikaga.

Reedese kontserdi peasündmuseks on Sofia Gubaidulina oratooriumi "Armastusest ja vihast" maailmaesiettekanne. Dirigendipuldis on Andres Mustonen, kes on olnud aastaid Gubaidulina lähedane loominguline partner ja mitmete tema suurteoste esmaesitaja.
Oratooriumi ettekandel osalevad Eesti juhtivad oratooriumisolistid, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, kammerkoor Voces Musicales ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Gubaidulina bajaanikontserdi "Fachwerk" Eesti esiettekandel soleerib aga Norras sündinud bajaanivirtuoos Geir Draugsvoll, kelle mäng on kõlanud maailma mainekaimatel festivalidel ja kontserdilavadel.

Tund enne kontserti toimub kõigile kontserdikülastajatele Estonia kontserdisaalis kohtumine helilooja Sofia Gubaidulinaga, mida juhib Sakarias Leppik.

Kontsert "Sofia Gubaidulina 85" avab ERSO kontserdisarja "Harmoonia" ja Eesti Kontserdi kontserdisarja "Autoriportreed".

SOFIA GUBAIDULINA 85
Reede, 14. oktoober 2016 kell 19, Estonia kontserdisaal
Kell 18 vestleb Estonia kontserdisaalis Sofia Gubaidulinaga Sakarias Leppik. Sissepääs kontserdipiletiga.

KAVAS:

Gustav Mahler
Adagio sümfooniast nr 10
Sofia Gubaidulina
“Fachwerk” – kontsert bajaanile, löökpillidele ja keelpilliorkestrile
Oratoorium “Armastusest ja vihast” (maailmaesiettekanne)

GEIR DRAUGSVOLL bajaan

AILE ASSZONYI sopran
MATI TURI tenor

ATLAN KARP bariton
UKU JOLLER bass
Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Kammerkoor Voces Musicales

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent ANDRES MUSTONEN