Pressiteated

"RAMi palavik"

Kolmapäeval, 16. novembril kell 14 esitletakse Eesti Kontserdi RAMi saalis Vello Mäeotsa raamatut „RAMipalavik“ ehk „Ramipoiste purju(e)tamisi elumere lainetel“.

„RAMipalavik“ räägib Eesti Rahvusmeeskoori (endise Riikliku Akadeemilise Meeskoori) ehk lihtsalt RAMi kirjust, seiklusrikkast ja sageli ka uskumatust (kontserdi)elust nii maailma kuulsaimatel lavadel kui ka lava taga. Raamat pühendab palju ruumi seni rääkimata, sageli anekdootilistele juhtumistele, mis saatsid koori pikkadel reisidel Nõukogude Liidus, aga ka visalt avanenud läänemaailmas. Palju on juttu ka inimestest RAMi ees ja sees, aga ka sellest, mis mööda maailma rändavat meesteväge paratamatult saadab – napsust, naljast ja naistest.
Sel kolmapäeval 67. sünnipäeva tähistav, Gustav Ernesaksa poolt asutatud Rahvusmeeskoor on kogu maailmas unikaalne professionaalne meeskoor, mis on esinenud ja salvestanud koos maailma nimekaimate orkestrite ja dirigentidega. 2004. aastal võitis RAM parima koorisalvestuse kategoorias maineka Grammy auhinna.
„RAMipalaviku“ autor Vello Mäeots on RAMiga olnud seotud ligi nelikümmend aastat, esmalt lauljana ja viimased seitse aastat koori direktorina. Värvikalt kirjutatud, huumori- ja informatsioonirohke raamat on meeleolukas lugemine kõigile, keda huvitab meie koorimuusika ja kultuurielu ühe sümboli ametlik ja ka veel avalikkuse ette toomata elulugu.
Pressiteate koostas raamatu toimetaja Joosep Sang (joosep@ema.edu.ee)