Pressiteated

RAM tähistab Eesti Vabariigi sünnipäeva kontsertidega Pärnus, Jõhvis ja Tallinnas.

Eesti Rahvusmeeskoori vabariigi sünnipäevale pühendatud kontserdid kannavad pealkirja “Dialektilisi vaatlusi vabariigi asjus”, koori juhatab peadirigent ja kunstiline juht Mikk Üleoja. RAMi esituses kõlavad isamaalised, hingesoojendavad ja vaimuvärskendavad teosed eesti heliloojatelt, mis on kirjutatud armastatud eesti luuletajate tekstidele. Esitatavates teostes vaadeldakse Eesti riiki ja vaimsust erinevate nurkade alt ning heidetakse pilk elule tema vastuolulisuses.

 Kontsert algab Villem Kapi 1943. aastal Lydia Koidula luuletusele loodud lauluga “Eesti muld ja eesti süda”, seejärel kuuleme Veljo Tormise Juhan Liivi tekstidele kirjutatud “Dialektilisi aforisme”, mis on andnud idee kontserdi pealkirja sünniks.
Tormise teostest saab kuulata ka “Maarjamaa ballaadi” (sõnad Jaan Kaplinski), “Juhan Liivi sarkasme” ja Paul-Eerik Rummo tekstidele kirjutatud “Hamleti laule” ning “Ühtehoidmiselaulu”.
Kontserdil kõlab veelgi eesti muusika klassikat: Aleksander Saebelmann-Kunileid “Sind surmani”, Artur Kapi “Püha paik”, Aleksander Läte “Kuldrannake”, Konstantin Türnpu “Mis oli see, mis juba lapsepõlves”, tekstide autoreiks vastavalt Lydia Koidula, Peeter Grünfeldt, Ado Reinvald ja Gustav Suits. Kontserdi lõpetab Aleksander Kunileid-Saebelmanni 1869. aastal Lydia Koidula tekstile kirjutatud “Mu isamaa on minu arm”.
Kontserdid toimuvad 21. veebruaril Pärnu kontserdimajas, 22. veebruaril Jõhvi kontserdimajas ja 24. veebruaril Tallinna Jaani kirikus.