Uudised

Peterburi Jaani kiriku esimene juubel

20. veebruaril täitub viis aastat Peterburi Jaani kiriku taasavamisest.

 Kiriku avapidustused 2011. aastal, Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese osalusel, olid pidulikuks finaaliks 15 aastat kestnud kiriku taastamise protsessile.

Nüüdseks on Jaani kirik juba viis aastat Eesti Kontserdi eestvõttel tegutsenud kiriku, kontserdisaali ja eesti kultuurielu keskusena Peterburis. Eesti Kontserdi kui ka Peterburi agentuuride korraldusel toimuvate kontsertide arv kirikus on tõusnud esimeste aastate ca 80 kontserdilt tänaseks keskmiselt 150 kontserdini aastas.
Ainuüksi kontserdikülastajaid käib majast läbi ligi 20 000 aastas, arvestamata ekskursioone ja lihtsalt huvilisi.
Eesti Kontserdi direktori Jüri Leiteni sõnul on eriti rõõmustav, et lisaks eesti muusikutele on Jaani kiriku enda jaoks leidnud ka arvukas Peterburi muusikute ja muusikahuviliste ringkond, kes loevad saali linna parimate hulka kuuluvaks kammer- ja ka koorimuusika kontsertide korraldamisel.

„Juba 5 aastat, peale taasavamist, on kõrgunud Peterburis Eesti kirik, mis on oma toimimistavalt unikaalne - kirikuhoonet haldab Eesti Kontsert, kes korraldab seal keskmiselt 80 kontserti aastas. Sellega majandatakse hoonet ning hoitakse uksed valla Eesti Seltsile ning Peterburi Jaani kogudusele, kellele hoone tegelikult kuulub. Täname Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut, Kultuuriministeeriumi, Välisministeeriumi, kõiki külalisi, esinejaid ning loomulikult Peterburi eestlasi selle Eesti sümboli elus hoidmise eest!„ lisab Leiten.

Sel nädalavahetusel toimuvad Peterburis Jaani kiriku sünnipäevakontserdid. Laupäevasel kontserdil esinevad Villu Veski ja Tiit Kalluste. Pühapäeval toimub kirikus pidulik jumalateenistus ning pärastlõunane kontsert, kus esinevad Kädy Plaas, Kristo Käo ja Tõnu Jõesaar