"Öölaulud”

laupäev 25. 03. 2017 19.00
Tallinn, Niguliste kirik

Kontserdisari ”Peadirigendid”
"Öölaulud”
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Paul Hillier

Conrad Steinmann (aulos, shakuhachi, renessanss tenorplokkflööt)

Pileti hind: 15 €

Osta pilet
Paul Hillier
Kavas:
Galina Grigorjeva. "Nox Vitae"
Nino Jandžgava. ”17 halleluujat”
Lera Auerbach. Psalm 23, Psalm 130, "Hällilaul”
Roxanna Panufnik. "Wild Ways"

Paul Hillier on erinevate vokaalkunstide valdkonnas autoriteetsemaid, mitmekülgsemaid ja isikupärasemaid tegijaid kogu maailma ulatuses.
Poisipõlves Londoni St Pauli katedraali ja Windsori lossi kuningliku kapelli lauljast on saanud igal tegevusalal parimate hulka kuuluv dirigent, laulja, muusikauurija ja –kirjanik, õppejõud, mitme kuulsaima vokaalansambli asutaja ja juht (Hilliard Ensemble, praegu Theatre of Voices). Hillieri saavutuste hulka kuulub ka tööperiood Eesti Filharmoonia Kammerkooriga, sh koos võidetud Grammy auhind (2007). Praegu on Hillier ka Ars Nova Kopenhaageni ja Iiri Rahvusliku Kammerkoori peadirigent. Hillieri kontsertidele on tunnuslik tohutult mitmekülgne ning läbimõeldud repertuaar, süvenemine nii varajasse kui ka nüüdismuusikasse. Tihe koostöö on teda sidunud Arvo Pärdiga (ta on ühe kaalukama Pärdi-monograafia autor) ja Steve Reichiga. Ka seekordne kava on eriline - kõlab vaid naisheliloojate loodud muusika.

"Käesolev kava sai alguse soovist esitada Galina Grigorjeva (Eesti ja Ukraina) Nox Vitae’d, mis on ainuke Galina suurematest kooriteostest (siiani!), mida ma juba esitanud ei olnud. Siit sain ma ka idee „ööst“ kogu kava põhiteemana. Samuti tahtsin ma esitada mõnda Nino Janjgava (Gruusia) 17 Halleluujast – ma olen kindel, et see kaunis muusika sobib EFK-le ideaalselt! Järgmisena pöördusin ma Lera Auerbachi (Venemaa-USA) teoste poole – tegu on noore heliloojaga, kelle muusikat ma pean väga huvitavaks, kuid keda ma ei olnud varem esitanud. Selleks ajaks olin ma jõudnud tõdemuseni, et mul oli peaaegu koos terve kava naiste poolt komponeeritud muusikast, nii et mulle tundus hea mõttena lõpetada see Roxanna Panufniku Wild Ways’ga. Wild Ways on kaunis ja kohati vaimukas seade Jaapani luulest, mida ma olen mitmel korral teiste kollektiividega esitanud. See võimaldas mul koostada terve kava Ida-Euroopa muusikast, sest kuigi Roxanna on sündinud Inglismaal, on tema isa helilooja Andrei Panufnik ning Roxanna isegi just tugeva Poola taustaga."

Paul Hillier

Koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga
Tagasi kontsertide nimekirja