Uudised

Õhtu Tšaikovskiga

Pjotr Tšaikovski nimelise Moskva Riikliku Konservatooriumi Kammerorkester annab Eestis kolm kontserti ning avab ühtlasi Ida-Virumaal festivali „Seitsme linna muusika“

 Lisaks kontserdile Jõhvi kontserdimajas esinetakse veel Pärnus ning Tšaikovskiga seotud Haapsalus, linna suvemuusika kontserdisarja raames. “Õhtu Tšaikovskiga” sisaldab endas helilooja teoseid keelpilliorkestrile, tuntuim ja armastatuim neist loomulikult Serenaad keelpillidele C-duur.
1961. aastal asutatud Moskva Riikliku Konservatooriumi Kammerorkester on oma asutaja, professor Mihhail Terian eestvedamisel saavutanud esikoha Herbert von Karajani fondi poolt korraldatud noorteorkestrite konkursil. Orkester pole mitte ainult õpilaskollektiiv, vaid aktiivne Moskva kontserdielus osaleja, kes annab abonomentkontserte Venemaa pealinna parimates saalides, salvestab heliplaate ning on esinenud lisaks kodumaale Austrias, Saksamaal, Iisraelis ja Abhaasias.

Orkestri nüüdseks peadirigendiks on Feliks Korobov - Vene Riikliku Akadeemilise Sümfooniaorkestri, Stanislavski ja Nemirovitš-Dantšenko nimelise Moskva Akadeemiline Muusikateatri ja Kolobovi Uue Ooperiteatri dirigent, kes on korduvalt juhatanud ka Eestis, muuhulgas Pärnu ja Saaremaa ooperipäevadel. Maestro Korobovi algatusel on saanud traditsiooniks orkestri koostöö kõrgetasemeliste külalissolistidega, nagu Saulius Sondeckis, Dmitri Sitkovetski, Liana Issakadze, Peeter Laul, David Geringas, Paul Badura-Skoda ja paljud teised.

T 7. juuli kell 19 Jõhvi kontserdimaja
K 8. juuli kell 20 Pärnu kontserdimaja
N 9. juuli kell 20 Haapsalu Toomkirik
“Õhtu Tšaikovskiga”
Moskva Riikliku Konservatooriumi kammerorkester
Kunstiline juht ja peadirigent FELIKS KOROBOV

Pjotr Tšaikovski
Serenaad keelpillidele C-duur op. 48
“Mälestus kallist paigast” viiulile ja orkestrile op. 42
“Mälestus Firenzest” keelpillisekstetile d-moll op. 70