Uudised

12.mail esietendub Tallinnas Noblessneri valukojas Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni muusikalavastus "Aadama passioon"

Vaatemängu tuleb kaema umbes 30 muusikateatriprodutsenti neljast maailmajaost. Eesti Kontsert loodab etenduse lähiaastatel viia 50 miljoni vaataja ette.

 "Aadama passioonis" kõlab neli Pärdi teost: "Aadama itk" (2009), "Tabula rasa" (1977) ja "Miserere" (1989) kuuluvad tema olulisimate hulka, spetsiaalselt etenduse sissejuhatuseks on ta kirjutanud teose "Sequentiae". Muusika taustale on tantsulise vaatemängu loonud kaasaegse teatri suurkuju ja avangardteatri üks alusepanijaid Robert Wilson. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Tõnu Kaljuste.

Esitavad Eesti Filharmoonia kammerkoor, Tallinna kammerorkester, solistid, teatri- ja tantsukoolide üliõpilased ning näitlejad-tantsijad Lucinda Childs USAst, Michalis Theophanus Kreekast, Tatjana Kosmõnina Venemaalt, Erki Laur, Triin Marts, Indrek Hirsnik ja Endro Roosimäe. Lavastustiimgi on üdini rahvusvaheline. Eesti Kontserdil aitab etenduse lavale tuua Milano tootjafirma Change Performing Arts.

12.–16. maini toimub viis etendust. Muusikafilmide tootja Accentus Music väntab lavateose sünnist doki, hiljem valmib ka kontsertfilm.