Uudised

Tallinnas algab rahvusvaheline heliloojate rostrum

Rostrumi eesmärk on uue muusika tutvustamine ja propageerimine raadioeetri vahendusel, muusikatoimetajatele toimub tööseminar.

  62. korda toimuval iga-aastasel üritusel esindavad Eestit kaks teost: Liisa Hirschi kõlaruumi ehitav viiulikontsert «Ascending … Descending» («Tõus … Laskumine») Triin Ruubeli ja Tallinna kammerorkestri esituses ja Atvars Lakstīgala dirigeerimisel ning Galina Grigorjeva kooriteos «Sajab lumi» («Падает снег») Innokenti Annenski sõnadele ja salvestanud Eesti Rahvusmeeskoor ettekandes Mikk Üleoja juhatusel. Rostrumi tulemused kuulutatakse välja reedel.

62. rostrum

Tallinna raadiomajas 12.–15. mail.

Ürituse peakorraldaja on Rahvusvaheline Muusikanõukogu (International Music Council, IMC). Tänavu toimub rostrum koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga (ERR).

Üritusest võtab osa 29 riiki, esindatud on Põhja- ja Baltimaad, Kesk-Euroopa riigid, samuti Argentina, Austraalia, Taiwan, Hong Kong, Portugal, Serbia. Kuulatakse 57 heliteost.

Tulemused selguvad 15. mail, mil kuulutatakse välja parim, ehk väljavalitud teos (selected work) ning 10 soovitatud teost (recommended works).

Allikas: ERR