Uudised

Müügile sabusid muusikateatrilavastuse "Aadama passioon" lisaetenduse piletid

12.-16. mail 2015 Noblessneri Valukojas esietenduva Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni muusikateatrilavastuse "Aadama passioon" piletimüük on olnud nii edukas, et Eesti Kontsert koos Milano tootjafirmaga Change Performing Arts (CPA) korraldavad 16. mail lisaetenduse.

 "Kuna huvi kahe maailmanimega kunstniku koostöö vastu on olnud suisa rahvusvaheline, siis otsustasime 16. mail algusega kell 14.30 korraldada ka päevase lisaetenduse," rääkis Eesti Kontserdi peaprodutsent Madis Kolk. Ühe pileti hind etendusele on 79 eurot.

Lavastuse muusikaks on Arvo Pärdi mõjusamaid teoseid: "Aadama itk", "Tabula rasa" ja "Miserere", mis põimuvad spetsiaalselt selleks lavastuseks loodud uue teosega "Sequentia". "Aadama passiooni" esitavad dirigent Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, solistid, näitlejad ning teatri- ja tantsukoolide üliõpilased. "Aadama passioon" tähistab Arvo Pärdi 80. sünnipäeva ning muusika-aastat Eestis.

Esietendustele järgnevad produktsiooni rahvusvahelised ringreisid. Lavastusest ja selle sünnist luuakse dokumentaalfilm ja kontsertfilm Eesti Kontserdi, CPA, Eesti Rahvusringhäälingu ning Euroopa ühe tuntuma muusikafilmide tootja Accentus Musicu koostöös. Muusikateatrilavastuse peaproovid algavad Noblessneri Valukojas aprilli lõpus.

Muusikateatrilavastuse "Aadama passioon" valmimist toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), BLRT Grupp, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.