Uudised

Milano Balletiteater Eestis jõulumuinasjutuga Pähklipureja

1. detsembril kell 19 Jõhvi Kontserdimajas ja 2. detsembril Tallinnas Nordea Kontserdimajas etendub Itaalia tantsukultuuri suursaadiku Milano Balletiteatri säravas esituses kaunis jõulumuinasjutt Pähklipureja.

Teater Balletto di Milano loodi üle 30 aasta tagasi, 1998. aastast on teatri kunstiline juht Carlo Pesta. Balletto di Milano artistid on Itaalia tantsukoolide ja tantsuakadeemiate parimad kasvandikud. Balletitrupp on teinud koostööd tunnustatud kunstnike ja koreograafidega üle kogu maailma, kelle hulka kuuluvad Luciana Savignano, Carla Fracci, Oriella Dorella, Raffaele Paganini, Danys Ganio, Ruben Celiberti ning Grazia Galante. Oma kõrge taseme ning huvitavate lavastustega on Milano balletiteater rõõmustanud publikut terves maailmas.

P. Tšaikovski Pähklipureja on üks tantsuteatri populaarsematest etendustest. Värvikirev ja elegantne, lustlik ja vitaalne – need märksõnad iseloomustavad Balletto di Milano etendust, mille on teatrile omases hoogsas stiilis lavastanud Federico Veratti. Sädelev lavakujundus Marco Pestalt ulatub kirevast 20-ndate stiilist impressionistliku unenäolisuseni. Kostüümid on kujundanud Federico Veratti.

Intervjuusid teatri kunstilise juhi Carlo Pestaga inglise ja vene keeles on võimalik teha vis-a-vis Tallinnas 30. novembril ning telefonitsi 1. ja 2. detsembril.

Fotod ja videod:
https://www.dropbox.com/sh/kf149t54hugs85p/AACbehUBa7dFDZTr0H00NNKHa?dl=0


Pressikontakt eestikeelsele meediale:
Alice Pehk tel +372 5106362 alice.pehk@concert.ee

Pressikontakt venekeelsele meediale:
Svetlana Skrebneva tel +372 5284387 skrebnevas@gmail.com