Uudised

„Kuldse klassika“ kõrghetked

 „Kuldse klassika“ kontserdisari, mis sel hooajal on pühendatud Ludvig van Beethoveni loomingule, jõuab helilooja kõige märgilisemate teosteni. Tema muusikalise stiili ilmekaim kehastus – viies sümfoonia on üks kõigi aegade armastatumaid klassikalisi teoseid, mille iseloomulikku algusmotiivi tunneb iga muusikasõber. Anton Schindler, kes on “rikastanud” helilooja biograafiat värvikate ja väljamõeldud seikadega, on väitnud, et Beethoven olla teose algustaktide muusikalist kujundit seletanud sõnadega “nõnda koputab Saatus uksele”.

Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib sel kontserdil Mihhail Gerts, kes on praegu Saksamaa Hageni ooperiteatri esimene dirigent ja muusikajuhi asetäitja.

Gertsi sõnul on õnnestunud kokku panna erakordselt mitmekesine ja värvikas kava: Beethoveni ülituntud viienda sümfoonia kõrval saab kuulda palju vähem esitatavat, kuid imekaunist Edvard Elgari viiulikontserti, solistiks ERSO kontsertmeister Triin Ruubel, ning Beethoveni nooruspõlves komponeeritud avamängu balletile “Prometheuse lapsed”.

N 16. märts 2017 kell 19 Pärnu kontserdimaja
R 17. märts 2017 kell 19 Estonia kontserdisaal
L 18. märts 2017 kell 19 Jõhvi kontserdimaja

“Kuldne klassika. Beethoven”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
TRIIN RUUBEL (viiul)
Dirigent MIHHAIL GERTS

Ludwig van Beethoven. Avamäng balletile “Die Geschöpfe des Prometheus”
Edward Elgar. Viiulikontsert h-moll op. 61
Ludwig van Beethoven. Sümfoonia nr 5 c-moll