Meedias 2016.a.

Kontserdimaja juhi puhkuse täidab ooper / 9.07.16 Pärnu Postimees

Pärnu kontserdimaja juhil Marika Pärgil on juuli lõpuks planeeritud mitu suvist ooperikülastust. ”Lähen Saaremaa ooperipäevadele, seekord külalisena. Kontserdipiletid tuli juba eelmisel suvel ära osta,” ütleb ta.

 Marika Pärk on Saaremaa ooperipäevi varasematel aastatel ka ise korraldanud, nii on sel saaremaisel suursündmusel osalemine talle eriti huvitav.

“Muidugi üritan ära vaadata kõik klassikalised ooperid, mis Saaremaa ooperipäevade peaesinejal, Wroclawi ooperiteatril kavas – Bizet’ “Pärlipüüdjad” ja Verdi “Othello” –, kuid kindlasti lähen vaatama Szymanowski “Kuningas Rogerit”. Mul on kahju, et ei jõua uue eestimaise ooperi, Ülo Kriguli “Swan Bone City” ehk “Luigeluulinna” esiettekandele, kuid loodetavasti mängitakse seda ooperit sügiselgi,” lootis Pärk.

Puhkuseplaane teebki Pärk alles augustiks. “Sel nädalavahetusel toimub ju üks Pärnu kontserdisuve tähtsündmusi Pärnu ooperipäevad, mille peakorraldaja ma olen. Galakontserdi piletid on kahjuks pikalt ette välja müüdud, nüüd ongi mu kõige suurem hirm, kas inimestel ikka meeles, et nad pool aastat tagasi sellele kontserdile piletid ostsid,” lausus ta.

Eesseisvale ooperigalale on Pärgil kõrged ootused. “Kui tavaliselt lauldakse-mängitakse ooperigaladel Verdit, Donizettit, Puccinit, saame tänu sellele, et seekordne peakülalisesineja on Peterburi ooperiteater, kuulda vene ooperiklassika paremikku, näiteks kauneid aariaid “Padaemandast”, “Jevgeni Oneginist”. Vürtsi lisab kontserdile Vene köögiga õhtusöök. Ja õhtujuhiks on meil tänavu uus inimene – Anu Välba.”

Nii kui ooperipäevad läbi, algavad kontserdimajas Pärnu muusikafestivali ehk Järvi akadeemia kontserdid. “Siingi pean nõu ja jõuga abiks olema, suures majas tekib väga palju olmelisi küsimusi, mis kiiret lahendamist nõuavad,” rääkis Pärk. Alles pärast muusikafestivali lõppkontserti 17. juulil võib ta hinge tõmmata.

“Ootan juba seda aega, kui saan oma Marksa suvekodus lihtsalt olla,” ütles Pärk. “Et meie suvila on mere ääres, võin varbaid vees leotada ja päikese käes istuda. Varem üritasin alati hästi aktiivselt puhata ja põdesin, et ei kaeva suvekodus maad või ei sõida ühelt kontserdilt teisele – et lihtsalt olen. Aga viimastel suvedel olen õppinud mittemidagitegemist nautima. Tunnen, et mu vaim ja füüsis vajavad seda.”

Mõnusaks kulgemiseks ja suve nautimiseks tõotab kujuneda augustikuine automatk perega Kaliningradi oblastisse. “Erilisi reisiplaane polnudki, kuni sattusin ilusalongis lugema üht Vene turismiajakirja. Seal oli Kaliningradi oblast esiviie hulgas, kus kindlasti ära käima peab. Ja kui ma siis veel Maalehest lugesin, et meie oma ajakirjanikud on seal käinud ja soovitavad suvel Kaliningradi oblastisse üks reis teha, said plaanid lõplikult paika,” kirjeldas Pärk. “Eks see üks kontrastirohke reis saab olema, aga kuuldavasti olla Köningsbergi vanalinn viimastel aastatel päris kenasti korda tehtud.”

KAIRE KENK