Uudised & info

JBF 2013: Natalja Kassatkina ja Vladimir Vassiljevi juhitav klassikalise balleti teater astub Jõhvis üles lavastustega “Romeo ja Julia” ning “Maailma loomine”.

Shakespeare’i tragöödia ainetel loodud “Romeo ja Julia” põhineb muusika autori Prokofjevi originaalstsenaariumil ning selle on lavale seadnud teatri juhid Kassatkina ja Vassiljev.

 “Maailma loomine” põhineb A. Petrovi muusikal ning seda on lavastanud kuulsad koreograafid enam kui 60 maailma teatris, millega on teos kantud ka Guinnessi rekordite raamatusse. “Maailma loomine” on legendaarne ballett, mille võimas esietendus toimus 1971. aastal, toonases Leningradi Kirovi-nimelises, nüüdses Maria ooperi- ja balletiteatris, väljapaistvate tantsijate Mihhail Barõšnikovi ja Irina Kolpakova osalemisel. Tegu on helilooja Andrei Petrovi ühe armastatuima teosega. Oma olemasolu rohkem kui 30 aasta jooksul on “Maailma loomine” Kassatkina ja Vassiljevi lavastuses alati pälvinud tormilise heakskiidu publiku hulgas ja vaimustanud kriitikuid.

Moskva Klassikalise Balleti Teater
Moskva Klassikalise Balleti Teater on tegutsenud pool sajandit. Teatri esimese trupi pani kokku Igor Moissejev. 1977. aastal võttis kunstilise juhtimise üle Assaf Messereri õpilane Vladimir Vassiljev, peaballettmeistriks sai aga Suure Teatri täht, kuulsa Marina Semjonova õpilane ja mantlipärija Natalja Kassatkina.

Praegu juhivad üle maailma tuntud balletiteatrit Natalja Kassatkina ja Vladimir Vassiljev, kelle lavastustes on säranud legendaarsed Mihhail Barõsnikov ja Maia Plissetskaja.

Teatri repertuaaris on kõik P. I. Tšaikovski balletid, S. Prokofjevi, I. Stravinski, L. Minkuse, A. Adani, B. Bartoki, A. Hatšaturjani ja A. Petrovi balletid.