Uudised

Homme, 5. juulil algab Ida-Virumaal festival “Seitsme linna muusika”

Ida-Virumaa suurim muusikafestival on haaratud merekultuuriaasta temaatikast. “Seitsme linna muusika” kannab alapealkirja “Merest ja mereäärsest maast”.

 Kaheksateistkümnendat korda toimuv suvine festival on leidnud keskse koha Ida-Virumaa muusikaelus. Festivali algne idee – seitse päeva, seitse kontserti, seitse linna – on aegade jooksul täienenud ning tänaseks on “Seitsme linna muusika” kujunenud kolmeteistkümne kontserdiga suursündmuseks Ida-Virumaa põnevates kontserdipaikades. Enamik festivalil üles astuvatest muusikutest on näoga mere poole: alates klahvpillivirtuoos Holger Marjamaast avakontserdiga "Mere džäss" kuni Hanna-Liina Võsani, kelle lastekontsert kannab pealkirja “Miki merehädas”. Nende vahele mahuvad Eesti Akadeemiline Vaskpillikvintett kavaga “Veemuusika”, Mari Kalkun soolokavaga “Meri kohiseb so sihes”, “Üle maade ja merede” tuleb Saksofonikvartett Quattro Quarti.
Festivalil annavad esimese ühise kontserdi Saara Kadak ja Rolf Roosalu, külas on Moskva Barokksolistid ja Ameerika viiuldaja Elmira Darvarova.


Festivali kava

Fotod

Lauri Aav
Eesti Kontsert
meediajuht
6 147 751
50 22 177
lauri.aav@concert.ee