Uudised

Haapsalu suvemuusika kontserdisari jätkub kahe erilise kontserdiga

Käesoleva nädala lõpul jätkub Haapsalu Kultuurikeskuse ja Eesti Kontserdi koostöös korraldatav Haapsalu suvemuusika kontserdisari kahe erilise kontserdiga.

Reede õhtul, 1. juulil esinevad Kuursaalis ammused ansamblipartnerid, Rahvusooperi solist bariton Rene Soom ja pianist Siim Selis.

Nende kava kannab pealkirja „Eesti mehe lood ja laulud“ ja keskendub armastatud ent veidi unustatud eesti heliloojate Aarne Oidi, Uno Naissoo, Gennadi Podelski, Evald Vainu, Lembit Veevo jt loomingule. See muusika on publikut võlunud aastakümneid ja saab nüüd kerge tolmukihi alt publiku ette särama toodud.

Laupäeval 2. juulil esineb Haapsalu linnuse muuseumis  „Hortus Musicus“ koos oma kunstilise juhi Andres Mustoneniga.
Hortus tuli hiljuti festivalilt Odessast, kus esines mitmetuhadese publiku ees. Igal aastal väisatakse Venemaa suuri saale, samuti Lääne-Euroopa, pikkade traditsioonidega festivale, samuti esinetakse ka eksootilistes Lähis-Ida maades. Ansamblis on mitu meest, kes tegutsevad seal esimestest päevadest alates ja mõtlevad juba ansambli 45! juubeli tähistamisele 2018. aastal.

Haapsalus esineb Hortus Musicus väikeses ent õdusas ja pika ning tähendusrikka ajalooga linnuse muuseumis. Nende kava „Time stands still/Aeg peatub“ sobitub just sellesse paikka suurepäraselt. Kõlab Dowlandi, Monteverdi, Frescobaldi, Purcelli looming.