Uudised

Film “Aadama passioonist” jõuab ETV ekraanile Arvo Pärdi sünnipäeval

Pärdi ja Wilsoni muusikateatrilavastusest “Aadama passioon” ja selle sünnist loodavad dokumentaal- ja kontsertfilm ünnivad Eesti Kontserdi ja CPA koostöös Eesti Rahvusringhäälingu ning Accentus Musicuga.

Dokumentaalfilmi “Aadama passioon” keskmes on helilooja Arvo Pärt ja ooperi lavastaja Robert Wilson. Neid jälgitakse samanimelise ja Eesti Kontserdi esimese maailmaproduktsioonina sündiva muusikateatrilavastuse proovideperioodi ning etenduste jooksul.

Eesti Kontserdi poolt partnerluses Milano tootjafirmaga Change Performing Arts (CPA) lavale toodavast “Aadama passioonist” valmib pärast esietendusi ka eraldi maailma turgudele suunatav kontsertfilm. Kontsertfilmi lavastab prantsuse-saksa mainekas muusikafilmide režissöör Andy Sommer. "Tema keskendub üldpildile, töötades kaamerameestega ja leides erinevadi vaatenurki," ütles Smaczny. "Sellise projekti puhul on põhiprobleemiks valgustus: film nõuab teistsugust valgust, kui etendus."

Kokku filmisd "Aadama passiooni" 10 kaamerat neljal erineval etendusel, millest pannaksegi kokku kontsertfilmi visuaal. Heli salvestati aga kvaliteedi huvides eraldi.

ERR-i roll filmiproduktsioonis on salvestustehnika ja nimekate tegijate rakendamine. Lisaks tuli Rahvusringhäälingul leida usaldusväärne välispartner, kelle tootmiskogemus ja kontaktidevõrk tagaks filmidele loodetava kvaliteedi ja levi, kelleks saigi Accentus Music.

ETV-s esilinastub dokumentaalfilm 10. septembril ning kontsertfilm 11. septembril, Arvo Pärdi sünnipäeval.