Uudised

Festival IDeeJazz 6.-8.novembrini Tartu erinevais kontserdipaikades

Festivali avapauk toimub 6. novembril just selleks õhtuks kohandatud Vanemuise kontserdimajas.

Õhtu jooksul astub üles neli kollektiivi, igaühel on esinemisaega 30-40 minutit.

Kõige noorem neist neljast on bänd Jana Kütt Group, kes esitab samanimelise noore muusiku modern- ja nujazz’ilist omaloomingut. Selleks etteasteks on nad lood seadnud laiendatud koosseisule, kus lisaks tavapärasele (klaver, kitarr, bass, löökpillid) on ka keelpillitrio, vibrafon ja trompet.

Nagu viitab ka festivali nimi IDeejazz, valib Oleg Pissarenko festivalile esinema eelkõige artiste, kellel on oma eriline idee, sõnum, mida öelda. Avakontserdil on üks selline ansambel Verbarium, mille koosseis põimib oma muusika ümber Kersti Merilaasi ja August Sanga poeesia. Pillidest on laval kitarrid, vibrafon, löökpillid ning kontrabass, laulab Liina Saar. Nende helide sekka loeb Guido Kangur luulet armastusest, kodumaast ja inimese igapäevaprobleemidest.

Igal aastal tehakse IDeejazzil austuskontsert ka ühele eesti muusikaja mõttemaastikku mõjutanud loovisikule või kollektiivile. Seekord on väljavalitu õige pea 70. juubelit tähistav Marju Marynel Kuut, kelle lugusid laulab Laura Remmel.

Samal õhtul toimub veel teinegi muusikaline austusavaldus, nimelt laulab noor ja talendikas tartlanna Elina Hokkanen bluusilegendi Etta Jamesi lugusid.

Kontserdiinfo ja piletid SIIT

Festivali KODULEHT