"Ooperivariatsioonid“

laupäev 22. 07. 2017 18.00
Kuressaare Kultuurikeskus

Saaremaa oooperipäevad
"Ooperivariatsioonid“
Heldur Harry Põlda (tenor), Johannes Põlda (viiul), Lea Leiten (klaver)

Kõlavad ooperiaariad ning oopermuusikast inspireeritud kammerteosed - Verdi, Tšaikovski, Wagner, Sarasate jt.

Pileti hind: 10 €

Osta pilet

    Heldur Harry Põlda                                   Lea Leiten                            Johannes Põlda

Tenor Heldur Harry Põlda alustas viiuli- ja lauluõpinguid Kuressaares ning lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli kooridirigeerimise erialal (2015, õp Hirvo Surva). Vokaalsolistina on Põlda end täiendanud Itaalia laulpedagoog Paolo De Napoli lauluklassis Balti ooperi- ja laulustuudios „Studio Lirico”. Alates 2015. a. sügisest on Heldur Harry Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis David Pollardi lauluklassi õpilane.

Viiuldaja Johannes Põlda on lõpetanud Helsingi Sibeliuse Akadeemia bakalaureuseõppe prof Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. Hetkel õpib Johannes Sibeliuse Akadeemia magistriõppes ja täiendab end aastase stipendiumi raames Ameerikas Eastman School of Music’us professor Oleh Krysa viiuliklassis. Johannes Põlda osaleb erinevate orkestrite ja ansamblite töös, esinenud solistina nii Eestis kui välismaal. Johannes mängib Sibeliuse Akadeemia omanduses oleval, 1930. aastal meister Justin Derazey valmistatud kaunikõlalisel instrumendil.

Hinnatud ansamblipartner - pianist Lea Leiten - on musitseerinud koos arvukate eesti ja välismaiste solistidega ning on 1999.a. moodustatud Reval Ensemble liige. Praegu töötab Lea Leiten Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Tallinna Muusikakeskkoolis kontsertmeistrina ning on tegev kammermuusikuna.


Tagasi kontsertide nimekirja