TODES – Alla Duhova show-ballett (Moskva)

teisipäev 02. 05. 2017 19.00
Tartu, Vanemuise kontserdimaja

Tallinn Contsert Club OÜ esitleb:
TODES – Alla Duhova show-ballett (Moskva)

 

Pileti hind:

Osta pilet
TODES – Alla Duhova show-ballett (Moskva)

Eestis esitleb Todes kogu oma loomingu paremikku
Alla Duhova tantsuteater Todes esileb Eestis järjekordset vene tantsude triumfi - värvikat ja vaatemängulist esietendust, millel pole analooge. Tallinnas ja Tartus näidatakse täiesti unikaalset lavastust „Mõ“ („Meie“), kus esitamisele tuleb kogu nende loomingu paremik. Etendused toimuvad 1. mail Tallinnas ja 2. mail Tartus.

Kohalikud vaatajad on juba kursis sellega, et ansambli Todes esinemine on alati värvikas ja dünaamiline show, mis haarab vaataja kaasa esimestest sekunditest. Kohalikud organisaatorid (TCC.ee) ei too tantsuteatrit Todes esimest korda Tallinna. Kuna Todesil on valminud uus etendus „Meie“, kasutati võimalust ja lepiti kokku nende järjekordne esinemine Eestis.
Kui Todes esineb, ei ole võimalik lavalt pilku lahti saada, sest etendus haarab publiku täielikult endasse. Etenduse lõpus jääb mulje, nagu kõik oleks kestnud vaid mõne sekundi. Tegelikult näeb vaataja kaks tundi laitmatut ja peent maitset ning võrratut meisterlikkust.
Täna on Todes üks nõutumaid tantsuansambleid. Nende etendused kujutavad endast kustumatute muljete lakkamatut kaskaadi.
Mida siis kujutab endast „Meie“, mida Eestis esitletakse?
„Meie“ on meie varamu!
„Meie“ on vastus küsimusele, mis on vabadus!
„Meie“ on etendus meist ja teist.
„Meie“ on üle keevad emotsioonid, kujuteldamatult keerulised ja hinge matvalt kaunid esinemised! Näib, et meie sajandil on raske vaatajat millegagi rabada, joovastuma panna, seninägematuga üllatada. Kuid see on võimalik! Pole isegi vaja küsida, milles on saladus. Seda pole enam ammu, sest vastus on ilmselge: Alla Duhova ja ta artistide anne.
Laval demonstreerivad näitlejad võimatut: ilma illusionistide nanotehnikata jäävad tantsijad õhku rippuma, sööstavad kosmosesse, laskuvad ookeani põhja, rändavad ajas - ja seda tänu uusimatele valguslahendustele. Todesi tantsijate sünkroonsus paneb vaatajate südamed nende liigutustega ühes taktis põksuma. See on energeetiliselt ja ennastsalgavuselt kujuteldamatu show, mida Todes innustunult esitab. Seda ei saa nimetada lihtsalt kõige moodsamaks tantsuks, see on juba tuleviku tase.
Alla Duhova ja ta tantsijad, kes on tunnistatud maailma parimateks, viivad vaataja maailmakultuuri sügavustesse, pannes ta naerma, vaimustuma, mõtisklema. Te veendute, et etendus „Meie“ on väljapaistev hümn inimhinge vabadusele.
Tähtis roll on ka muusikalisel saatel. Unustatud pole ühtki pisiasja, seetõttu on ka kõige skeptilisem vaataja pärast Todesi etendust veel kaua muljete võimuses.
Koos Alla Duhova artistidega kümblete teistes kultuurides, naerate, vaimustute, mõtisklete ja tardute paigale, tunnete numbrites ära omaenese tunded ja kire, oma elu…
Teid ootab uskumatult kaunis ja energiaküllane show!


Tagasi kontsertide nimekirja