ŠOSTAKOVITŠ JA ALEKSEJEV

reede 24. 03. 2017 19.00
Tallinn, Estonia kontserdisaal

ERSO esitleb:
ŠOSTAKOVITŠ JA ALEKSEJEV

PJOTR MIGUNOV (bass)
Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

Pileti hind: 22 €

Osta pilet
Dmitri Šostakovitš
“Neli romanssi Puškini sõnadele”, op. 46a
Sümfoonia nr 13 b-moll, op. 113 “Babi Jar”

Dmitri Šostakovitši 13. sümfooniat, mis on loodud Jevgeni Jevtušenko tekstide¬le, tuntakse ka “Babi Jari” nime all. Teose esimese osa aluseks on samanimeline, rahvusvahelist sensatsiooni tekitanud an¬tisemitismi-vastane luuletus. “Kõik minu sümfooniad on hauakivid. See kivi on püs¬titatud natside genotsiidi ohvrite mälestu¬seks,” on helilooja öelnud oma 1962. aastal bassile, meeskoorile ja orkestrile kirjutatud teose kohta.
Kontserdi avateoseks on Šostakovitši harva kõlav vokaaltsükkel Puškini tekstidele, mis haakub suurepäraselt 13. sümfooniaga, kä¬sitledes selliseid teemasid nagu reetmine, kaotus ja mälestused.
Soleerib Moskva Suure Teatri solist, arvu¬kate rahvusvaheliste konkursside laureaat bass Pjotr Migunov. Juhatab ERSO endine peadirigent, kauaaegne Peterburi Filhar¬moonia sümfooniaorkestri dirigent Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterbu¬ri tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides. Viimati kõlas Šos¬takovitši 13. sümfoonia ERSO esituses 2009. aasta sügisel, kui Nikolai Aleksejev alustas sellega oma viimast hooaega ERSO peadirigendina.

Piletid: 22 € / 16 €


Tagasi kontsertide nimekirja