Jean-Efflam Bavouzet (klaver), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

reede 17. 02. 2017 19.00
Tallinn, Estonia kontserdisaal

ERSO esitleb:
Jean-Efflam Bavouzet (klaver), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent ARVO VOLMER

Pileti hind: 22 €

Osta pilet
À LA FRANCE

OLIVIER MESSIAEN
“Hümn pühale sakramendile” (“Hymne au Saint Sacrament”)
CLAUDE DEBUSSY
Kolm sümfoonilist eskiisi “Meri” (“La mer”)
MAURICE RAVEL
Klaverikontsert G-duur
Teine süit koreograafilisest sümfooniast “Daphnis ja Chloe” (“Daphnis et Chloé”)

Jean-Efflam Bavouzet on oma põlvkonna üks hõivatumaid ja auhinnatumaid pianiste maailmas, kes on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Pierre Boulez, Andrew Davis, Vladimir Jurovski, Vassili Petrenko, Daniele Gatti, Valeri Gergijev, Neeme Järvi, Andris Nelsons, Ivan Fischer jpt. Bavouzet' rahvusvaheline karjäär sai alguse 1995. aastal, kui Sir Georg Solti, kelle viimaseks avastuseks Bavouzet'd on nimetatud, kutsus ta soleerima Pariisi orkestri ette. Järgnesid peapreemiad rahvusvahelisel Beethoveni konkursil Kölnis ja noorte kontsertartistide konkursil New Yorgis. 2012. aastal pälvis ta ajakirja Gramophone aasta artisti nimetuse ning sama tiitli ka rahvusvahelise muusikaajakirjanduse klassikalise muusika auhindade jagamisel.
“Tema mäng esindab seda, mida seostatakse Prantsuse klaverikooliga: selge ja täpne artikulatsioon, tasakaalukad ja elegantsed meloodiajoonised, kõla pigem vali ja kirgas kui sügav.” (Chicago Tribune, 19.10.2014)
Orkestri ees on ERSO endine kauaaegne peadirigent Arvo Volmer, kes on pikka aega olnud ka Rahvusooper Estonia, Adelaide’i Sümfooniaorkestri ja Oulu Sinfonia peadirigent ja kunstiline juht. Arvo Volmer on kolmandat hooaega Põhja-Itaalias Bolzano ja Trento Haydni orkestri peadirigent.
“Jean-Efflam Bavouzet on hetkel üks kesksemaid pianiste maailmas – tundlik ja samas jõuline, peen ja intelligentne, uskumatute võimetega, väga ulatusliku repertuaariga. See on suur õnn, et ta Eestisse esinema tuleb.” (Arvo Volmer)
Eelkontsert kell 18
Jean-Efflam Bavouzet' soleerimisel tuleb ettekandele Wolfgang Amadeus Mozarti klaverikontsert nr 14 Es-duur, KV 449.

Piletid: 22 € / 16 €


Tagasi kontsertide nimekirja