Uudised

Estonian Voices kütab kirgi Leedu publiku seas

Käesoleval aastal suurt populaarsust kogunud vokaalansambli Estonian Voices tihe jõulugraafik viis ansambli esinema ka Leetu.

 
Üles astuti 27. detsembril Leedu rahvusfilharmoonia saalis Vilniuses (Christmas Music Week 2015) ning 28. detsembril Klaipeda kontserdisaalis (Salve Musica Christmas Music Festival 2015).

Iga-aastase Christmas Music Week 2015 korraldajaks on Leedu rahvusfilharmoonia. Festivali raames toimuvad kontserdid barokkmuusikast ja jõuludžässist poplaulude ning kammerkontsertideni. Festivali Salve Musica korraldaja on Klaipeda linnavalitsus. Festival kestab pea terve detsembrikuu, esinejateks teiste seas Leedu riiklik sümfooniaorkester ja Klaipeda kammerorkester jpt.

Estonian Voices esitas kontsertidel tuntud jõululugude kõrval ka rahvamuusikaseadeid ning lõbusaid arranžeeringuid populaarsetest hittidest, muusikat plaadilt „Ole hea“ ning ka värskelt valminud uusi lauluseadeid. Kadri Voorand: „On ülim heameel, et meie kontserdi nii hästi vastu võeti ja veel enamgi – oodatakse peagi tagasi!“

Mõlemad kontserdid Vilniuses ja Klaipedas olid välja müüdud, publiku vaimustus ja ovatsioonid tõid kuuldavale veel mitu lisalugu. Kontserdi Vilniuses salvestas ka Leedu riigitelevisioon (LRT) ning vaatajateni jõuab saade uue aasta alguses.
Estonian Voices´e kontserdid Leedus korraldas Eesti Kontsert koostöös Leedu rahvusfilharmooniaga.
Ansambli sõitu toetati Kultuuriministeeriumi programmist „Eesti kultuur maailmas“.
----------
Estonian Voices sündis Jazzkaare ning Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel. Kultuuripealinn andis võimaluse kutsuda legendaarse vokaalansambli M-Pact’i solist ja arranžeerija Britt Quentin appi Estonian Voices’e esimest kava produtseerima. Sama aasta lõpul anti Jõulujazzi raames ka koos kontserte. Tänaseks on grupp esinenud hulgaliselt nii siin kui sealpool piiri. Eelmise hooaja tippsündmusteks kujunesid turnee Eesti suuremates kontserdimajades koos Estonian Dream Big Bandi ja Datevik Hovanesjaniga ning esinemine ansambliga New York Voices Jõulujazzi raames.

Koosseis:
Kadri Voorand – vokaal
Maria Väli – vokaal
Mirjam Dede – vokaal
Mikk Dede – vokaal
Rasmus Erismaa – vokaal
Aare Külama – vokaal

Foto: D. Matvejevas