Uudised

EK:Labori esimeses finaalis Eesti LAB Orkester ja AudioKinetica

23.-26. novembrini toimub Vene Kultuurikeskuses ja Kultuurikatlas Eesti Kontserdi noorte produtsentide programmi EK:Labor esimese konkursi finaal,

 milles esitlevad rahvusvahelisele žüriile ja publikule oma projekti noorterühmitus AudioKinetica ja Eesti LAB Orkester. Võitja saab osaleda kolmeaastase EK:Labori programmi finaalis, mille parimad pääsevad Euroopa ja USA rahvusvahelistele muusikafestivalidele.

EK:Laboris osalejate projekte hindavad Ragnar Berthling, rahvusvaheliselt tunnustatud muusika- ja filmiprodutsent, nüüdismuusika klubide SEKT ja festivali Sound of Stockholm algatajaid Rootsist, triennaali Eksperimenta! ja Sally kunstistuudio eestvedaja Annely Köster, Kanuti Gildi SAALi juht Priit Raud, helilooja Timo Steiner ja Gilles Ledure, Brüsseli kunstide keskuse Flagey juht, EK:Labori 2016. aasta mentor. Lisaks žüriile valib oma lemmiku ka publik.

AudioKinetica audiovisuaalset etendust “Mehhaaniline klaver” näeb 23.-25. novembril Kultuurikatlas. See on eksperimentaalne lavastus, millele on muusika kirjutanud rühmituse eestvedaja Aleksandr Žedeljov. Rahvusvahelisse meeskonda kuulub noori kunstnikke nii Venemaalt kui ka Hispaaniast.

26. novembril Vene kultuurikeskuses toimuv emotsioonikontsert “(V)iha ja armastus” on Eesti LAB Orkestri projekt, mis on inspireeritud M. Bulgakovi "Meistrist ja Margaritast". Mida me ihaldame? Mis või kes takistab meie soovide täitumist? Kas miski või keegi juhib meid? Kas eksisteerib tõelist armastust? Need on küsimused, millele otsib vastust Eesti LAB Orkestri kontsert.

Kuni 30-aastastele noortele mõeldud EK:Labor on Eesti Kontserdi uue publiku, muusikaekspordi ja haridusprogramm, mille eesmärk on noorte muusikasündmuste korraldajate arendamine ja neile tegutsemisvõimaluste loomine. Konkureerivatele projektidele luuakse võimalusi koostööks rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalidega ning osalemiseks välisfestivalidel.

AudioKinetica “Mehhaaniline klaver” Kultuurikatlas
23. novembril kell 21, 24. novembril kell 22, 25. novembril kell 18 ja 21
Eesti LAB Orkestri “(V)iha ja armastus” Vene Kultuurikeskuses
26. november kell 19

Piletid mõlemale kontserdile hinnaga 10 EUR müügil Piletimaailmas ja Piletilevis.

Lisainfo
Madis Kolk
Eesti Kontsert, peaprodutsent
Tel 53 94 54 84
e-post madis.kolk@concert.ee