Meedias 2016.a.

Eesti Rahvusmeeskoor võeti Aluksnes soojalt vastu/8.03.16 Võrumaa Teataja

1944. aastal Gustav Ernesaksa asutatud Eesti Rahvusmeeskoor (RAM) andis dirigent Mikk Üleoja juhtimisel reede õhtul Aluksnes suurepärase kontserdi. RAM oli Aluksne ja Eesti Kontserdi vahelise projekti teine esineja.

 Jaanuaris esines Aluksne kultuurikeskuses sama projekti raames Võrust pärit klaveritalent Johan Randvere. Projekti kaudu on Aluksnesse Eesti artistidelt sellel aastal oodata veel kahte või kolme etteastet: üks toimub suvel Aluksne linnapäevadel ning teine jääb sügisesse.

Värskelt renoveeritud Aluksne kultuurikeskus on mõnus koht kultuurinau-timiseks. Huvilisi hakkas saabuma juba tund enne RAMi etteastet. Aega sisustati kohvikus, hiljem võtsid esimesed saabujad varakult sisse parimad kohad kultuurikeskuse suure saali luksuslikel kirsipu-nastel sametistmetel.

Aluksne kultuurikeskuse juhataja Sanita Berzina sõnul osteti RAMi kontserdile juba eelmüügist paarsada piletit, veel oli palju neid, kes soetasid pileti kontserdi toimumise päeval kohapealt.
Koori jaoks oli tegemist selle aasta esimese välisreisiga. Eelmisel aastal esineti peale Eesti näiteks Venemaal, Prantsusmaal, Hiinas ja isegi Põhja-Ameerikas. Laupäeval sõitis koor Aluksnest edasi teise Läti linna Cesisesse, et sealgi kontsert anda. Koori direktor Indrek Umberg rääkis, et RAMis laulab 49 meest, lisaks veel dirigent. RAMi esinemisgraafik on tihe ja koori direktori Indrek Umbergi sõnul on praegu broneeringuid tehtud isegi 2018. aastaks. Reede õhtul kandis koor ette üheksa lugu. Kuna Aluksne on üsna pisike linn, siis oldi suurte hotellide puudumise tõttu sunnitud koori liikmed majutama kolme majutusasutusse.

Pärast kontserti oli Umberg väga heas meeleolus. „Vastuvõtt oli üllatavalt soe,” rääkis ta. „Ettekantud kava oli tänapäevane ja komplitseeritud.” Koori koosseisu kirjeldab Umberg järgmiselt: „Noored ja andekad tulevad peale ja vanad kogenud sellid peavad vastu!”

„Rõõm on anda kontserte Eestimaal, samas on väga hea meel viia meie esinemisi Eestist välja ja teha seda kõrgel tasemel,” võtab Umberg reedese kontserdi lühidalt kokku.

Kadi Annom