Pressiteated

Eesti Rahvusmeeskoor avab Eesti Kultuurifestivali "Estonie tonique" Pariisis ja osaleb festivalil d’Ile France.

7.-8. oktoobril esineb Eesti Rahvusmeeskoor Pariisis, andes 7. oktoobril soolokontserdi St Eustache’i kirikus ning osaledes Liszti Faust-sümfoonia ettekandel Teatri-ja Kunstide keskuses L'Onde.

7. oktoobril laulab Eesti Rahvusmeeskoor kaks kuud vältava Eesti Kultuurifestivali Pariisis avakontserdil St Eustache’i kirikus Pariisi kesklinnas. Kontserdil kõlab valik Veljo Tormise ja Arvo Pärdi teosed meeskoorile: kuulda saab Tormise kompositsioone “Muistse mere laulud”, “Incantatio maris aestuosi”, ”Piispa ja pakana”, ”Laulja” ning Pärdi teoseid “De profundis”, “And One of the Pharisees...”, “Most Holy Mother of God”, “Da pacem Domine”.
Esmakordselt RAMi peadirigendina juhatab koori Mikk Üleoja, orelil St Eustache’i kiriku organist Vincent Crosnier.

8. oktoobril osaleb meeskoor Ferenc Liszti „Faust-sümfoonia“ (Faust-Symphonie) ettekandel Teatri- ja Kunstide keskuses L'Onde, Vélizy-Villacoublays koos tippkollektiiviga Orchestre National d’Ile-de-France, tenorisolist on sakslane Marco Jentzsch ja dirigent Paul Mann.
Mõlemad kontserdid kuuluvad Festival d’Ile de France kavasse.
Oktoobris ja novembris toimub Pariisis Eesti kultuurifestival "Estonie tonique", mis on seni suurim kultuurikoostöö projekt Eesti ja Prantsusmaa vahel. Festival on ajastatud 2011. aastale, mil Tallinn kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit ning Eesti tähistab oma 20. taasiseseisvusaastat. Festivali eesmärk on läbi kultuuri tutvustada Prantsusmaal Eesti riiki, et arendada kahepoolseid suhteid kultuurivaldkonnas ja laiemalt. Festivali rikkalikus programmis on esindatud pea kõik kultuurivaldkonnad, ligi poolesaja sündmuse raames astub üles enam kui 200 esinejat. Festival toimub Eesti ja Prantsuse Kultuuri- ja Välisministeeriumite koostöös, programmi viivad ellu Prantsuse Instituut ja Eesti suursaatkond Pariisis.
www.estonie-tonique.com
Septembrist oktoobrini igal aastal Pariisis toimuva Festival d’Ile de France  eesmärgiks on muusika ja muusikute kaasabil avastada ning tutvustada publikule Pariisi erinevate regioonide kultuurimälestisi. Sel sügisel saab 29 päeva jooksul kuulata väga eripalgelist muusikat – antakse 33 kontserti klassikalisest muusikast džässi ja elektroonilise muusikani.
www.festival-idf.fr/2011/presentation-en.php