Uudised

Eesti Kontserdi pidulikel hooajalõpu kontsertidel soleerib Serbia tippviiuldaja

7. mail Pärnu kontserdimajas ja 8. mail Estonia kontserdisaalis mängib Barberi viiulikontserti mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat, muljetavaldav lavapersoon Nemanja Radulovic. Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit juhatab Ville Matvejeff.

 Hoolimata hooaja ametlikust lõpust ei saa otsa aga kontserdid. Juba 12.mail esietendub Noblessneri valukojas Arvo Pärdi ja Ameerika lavastaja Robert Wilsoni muusikateatrilavastus “Aadama passioon”.

Kahe oma ajastu silmapaistva kunstniku, Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni koostöös valmiv muusikalavastus seob suurkujude loomingulise kogemuse ja arusaamise ümbritsevast maailmast. Teose ettekande muusikajuht ja dirigent on Tõnu Kaljuste. Lisaks dirigent Tõnu Kaljustele esitavad “Aadama passiooni” Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, solistid, teatri- ja tantsukoolide üliõpilased ning näitlejad.

Peatselt algava suvehooaja tooniandjateks on arvukad muusikafestivalid ja suursündmused: Suure-Jaani muusikafestival, “7 linna muusika” Ida-Virumaal, suursugused Saaremaa ooperipäevad, kus külaliseks Teatro di Milano, 29. korda toimuv Tallinna rahvusvaheline orelifestival, mis on vanim järjepidevalt toimuv muusikafestival Eestis.

Lauri Aav
Eesti Kontsert
6 147 751
50 22 177
lauri.aav@concert.ee