Uudised

Collegium Musicale esituses kõlab Mirjam Tally koorilooming

17. jaanuaril kell 19 toimub Tallinnas Kultuurikatlas autorikontsert, kus kammerkoor Collegium Musicale esituses kõlab Mirjam Tally koorilooming, sh värske eestikeelne teos “Tuleta meelde armastust”. Kontserdil on kaastegev noor näitleja Teele Pärn.

Autorikokntsert hõlmab Mirjam Tally kooriloomingut vahemikus 2009 – 2016 ja see lõpetab tema heliloojaresidentuurile Eesti Kontserdi juures.

“Pean eesti heliloojate loomingu esitamist väga oluliseks ning seda suurem heameel on astuda üles autorikontserdil,“ rääkis Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav. “Oleme Tally loominguga ka varem kokku puutunud, teos “Sinu vari” / “Your shadow” on spetsiaalselt Collegium Musicalele kirjutatud." Üksvärava sõnul on Tally loomingus kesksel kohal kõla värv, paljuski on tegemist justkui ühe hetke või seisundi kirjeldusega, teosed on mediteerivad ja sissepoole vaatavad. Tähtsal kohal tema loomingus on eesti autorite luuletekstid."

Mirjam Tally lõpetas Eesti Muusikaakadeemia 2000. aastal Lepo Sumera õpilasena ning täiendas end õpingute ajal Rauno Remme juures elektronmuusika alal. 2006. aasta sügisest elab ja töötab Tally Rootsis Gotlandi saarel Visbys.

Kontsert kuulub Eesti Kontserdi sarja "Autoriportreed".

Eesti tippkoor kammerkoor Collegium Musicale tegutseb 2010. aastast ja on tuntud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Pärt Uusberg jt). Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool. Aastas annab Collegium Musicale keskmiselt 30 kõrgetasemelist ja erinevate kavadega kontserti.

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (FIN), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Mihhail Gerts jt ja orkestritega: Helsingi barokkorkester, Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester.

Kuue tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. Kooril on kolm CD-d, sh CD Roxanna Panufnik „Tallinn Mass. Dance of Life“ väljaandja on tunnustatud plaadifirma Warner Classics. Eesti Kooriühing tunnustas 2015. aasta alguses Collegium Musicalet teistkordselt „Aasta koori“ tiitliga, esmakordselt pälviti see tunnustus 2011. aasta tegevuste eest.

Koori tegevust toetab Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, AS Ida-Tallinna Keskhaigla. Koori suurimad koostööpartnerid on Eesti Kontsert ja ERR Klassikaraadio.

Jälgi koori tegevust siit: www.collegiummusicale.ee ja www.facebook.com/choircollegium

Lisainfo:
Kristel Üksvärav
5156329
www.collegiummusicale.ee