2012


N 20. detsember kell 18 Viljandi Jaani kirik
R 21. detsember kell 18 Jõhvi Mihkli kirik
L 22. detsember kell 16 Tallinna Jaani kirik
P 23. detsember kell 19 Vanemuise kontserdimaja
“Püha öö”

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Jaan-Eik Tulve
Gregooriuse laul advendi ja jõululiturgiast


R 7. detsember kell 19 Tartu Jaani kirik
Galina Grigorjeva 50
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Kavas: Nox Vitae 1., 2. ja 5. osa




N 22. november kell 19 Tallinn Metodisti kirik
R 23. november kell 19 Tartu Jaani kirik

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja

Gesualdo-Hirsch-Tulev

Kavas:
Carlo Gesualdo  (u1561-1613), meeskooriseade Liisa Hirsch - Plange quasi virgo / Nuta otsekui neitsi
Liisa Hirsch (1984) - Restless / Rahutu (2012, ESIETTEKANNE)
(Tekst: Hermann Hesse)
Carlo Gesualdo, töötlus Liisa Hirsch - Aestimatus sum / Olen arvatud nende hulka
Toivo Tulev (1958) - Aglow /  Hõõgvel (2012, ESIETTEKANNE)
Carlo Gesualdo, meeskooriseade Liisa Hirsch - O vos omnes / Teie kõik
Toivo Tulev  - O Oriens / Oo, Koidusära (2005)
kontratenorile, kahele meeskoorile ja kolmele instrumentaalansamblile
(Tekst: Magnificati antifoonid)
 


R 2. november kell 19 Kilingi-Nõmme klubi
N 1. november kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvikeskus
N 25. oktoober kell 19 Karksi valla kultuurikeskus
T 23. oktoober kell 19 Oisu rahvamaja

             
                         
“Hingevalgus”
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Andrus Siimon
Pirjo Püvi (sopran, teater "Vanemuine") - Oisus, Karksis, Kilingi-Nõmmel
Ka Bo Chan (kontratenor) - Valgas
Piia Paemurru (klaver)

Artur Kapp, Rudolf Tobias, Eduard Tubin, Veljo Tormis, Urmas Sisask, Ester Mägi.
Kontserdi muusikalist osa seob valik luulet Katrin Kuldjärve luulekogust "Elamisvalgus", tekste loeb Alo Rammo.



30. september – 8. oktoober “Kuldne ring” Venemaal

P 7. oktoober Moskva, ooperiteater "Helikon"
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Kreek, Lemba, Tormis, Rahmaninov, Grigorjeva, Bonato


L 6. oktoober Jaroslavl, Filharmoonia saal
Eesti Rahvusmeeskoor, Jaroslavli Akadeemiline Sümfooniaorkester,
dirigendid  Eri Klas ja Erki Pehk
Tormis. Avamäng nr 2, Pärt. Sümfoonia nr 3, V. Kapp „Põhjarannik“, Šostkovitš. Sümfoonia nr 13

R 5. oktoober Jaroslavl, Filharmoonia saal
N 4. oktoober Tver, Filharmoonia saal
T 2. oktoober Novgorod, Filharmoonia saal

E 1. oktoober Peterburi, Jaani kirik
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Kreek, Pärt, Lemba, Whitacre, Tormis, Rahmaninov, Grigorjeva, Bonato

R 28. september kell 19 Mustvee kultuurikeskus
N 27. september kell 15 Estonia kontserdisaal, lõunamuusika
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Vene tuuri tutvustav kava
Kreek, Lemba, Grigorjeva, Tormis, Bonato, Rahmaninov

R. 7. september kell 18 Tallinna Piiskoplik Toomkirik

"Võrratuid viise on Jumalat kiita"
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Kreek, Pärt, Uusberg, Lemba, Bonato, Praetorius jt.

N 6. september kell 19 Estonia kontserdisaal
ERSO hooaja avakontsert
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Neeme Järvi
RAM: Kapp “Põhjarannik”
Europa Cantat, Torino

L 4. august kell 21.00 Palazzo San Carlo
festivali lõppkontsert
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Tormis

R 3. august kell 15.30 Chiesa di San Filippo
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Kreek, Uusberg, Bonato, Lemba, Preatorius
N 2. august kell 21.30 Lingotto, Auditorium "G. Angelli"
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Ingelgem, Vacchi, Bonato, Lill, Grigorjeva
K 1. august kell 18.30  Palazzo dal Pozzo della Cisterna
"Folk in my yard"
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Tormis



Suure –Jaani festival

L 23. juuni kell 03

"Rabasaare kontsert"

Eesti Rahvusmeeskoor ja kammerorkester
Dirigendid Mikk Üleoja, Toomas Vavilov
Saar. “Põhjavaim” Tormis. “Hääled karjapõlvest” Schubert. “Vaimude laul vete kohal”

R 22. juuni kell 19 Gümnaasiumi aula

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Rahvusmeeskoor
Villem Kapp. Põhjarannik

Põhja- ja Baltimaade meestelaulu päevad
R 15. juuni kell 19 Vanemuise kontserdimaja
Eesti Rahvusmeeskoor, Ylioppilaskunnan Laulajat, Orphei Drängar
R 15. juuni kell 23 Tartu Jaani kirik
"Te lucis ante terminum" / "Sind videviku valguses"
RAM, Vox Clamantis, Aare Tammesalu
dirigendid Mikk Üleoja ja Jaan-Eik Tulve
L 16. juuni Lauluväljak

P. 17. juuni kell 15 Estonia kontserdisaal
RAM, Ylioppilaskunnan Laulajat, Orphei Drängar
Korraldaja EMLS
N 7. juuni Valgevene Filharmoonia suur saal, Minsk
Šostakovitš. 13. sümfoonia,
siimer "Sabor"

Mart Siimer "Sabor" /"Katedraal" (2012, maailmaesiettekanne)

Eesti Rahvusmeeskoor, Valgevene Tele-ja Raadiokomitee Sümfooniaorkester, dirigent Erki Pehk

R 11. mai kell 19 Mooste Folgikoda
L 12. mai kell 19 Haapsalu kultuurikeskus
P 13. mai kell 12 Lüganuse kirik
"Sa oled mulle nii armas"
Eesti Rahvusmeeskoor,
dirigendid Rasmus Erismaa ja Igor Nikiforov

N 19. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal

Kuldne klassika RO Estonia
Rauno Elp (bariton), Oliver Kuusik (tenor), Juuli Lill (metsosopran), Kristel Pärtna (sopran)
Rahvusooper Estonia Orkester ja Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Arvo Volmer

Rene Eespere “Glorietur” / “Ülistatagu” solistidele, meeskoorile ja sümfooniaorkestrile, Eesti esiettekanne

R 20. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal
"Laul metsadest"
Konstantin Andrejev (tenor), Aleksei Tanovitski (bass), Eesti Kontsertkoor
ERSO
Dirigent Paavo Järvi

Dmitri Šostakovitš. Kantaat “Meie kodumaa kohal särab päike” (“Над Родиной нашей солнце сияет”) op 90 Oratoorium “Laul metsadest” (“Песнь о лесах”) op 81 Poeem “Stepan Razini hukkamine” (“Казнь Степана Разина”) op 119

Kontserdi korraldaja ERSO


7. aprill kell 19 Vanemuise kontserdimaja
P 8. aprill kell 17 Estonia kontserdisaal
Ülestõusmispüha kontsert
ERSO, Eesti Kontsertkoor, Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Peter Feranec

Bruckner. “Te Deum” C-duur WAB 45 26` Janaček. “Slaavi missa” (“Mša glagolskaja”)

L 31. märts kell 19-23 Mustpeade maja
Tallinn Music Week 2012

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Grigorjeva "Nox Vitae"
Kontserdi korraldaja EHL


N 22. märts kell 18 Viljandi Jaani kirik
R 23. märts kell 19 Paide kirik
L 24. märts kell 18 Tallinna Metodisti kirik

Monteverdi. Messa a quattro voci (1640/41)

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Gregooriuse laul ning renessansspolüfoonia

R 13. jaanuar kell 19 Estonia kontserdisaal
Ester Mägi 90
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Rahvusmeeskoor
Mari-Liis Uibo (viiul), Andres Uibo (orel)
Toomas Vavilov (klarnet), Mihkel Peäske (flööt),
Henry-David Varema (tšello)
Jassi Zahharov (bariton, RO Estonia),
Martti Raide (klaver), Peep Lassmann (klaver)

RAM: “Kalevipoja teekond Soome”