Uudised

Reedel, 29. jaanuaril, algab MustonenFest

Järjekorras 27. festival toetub kolmele suurele vaalale: maailmaklassi pianist Boriss Berezovski, kammerorkester Moskva Virtuoosid ja Aleksander Raskatovi “Bütsantsi missa” tervikversiooni maailmaesiettekanne.

 Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse 1989. aastal algatatud barokkmuusika kontsertide sari on aastate jooksul kasvanud mahukaks festivaliks, kandnud erinevaid nimesid, avardanud ajastupiire, toonud Eestisse hulgaliselt mainekaid muusikuid välismaalt ning jätkab juba viiendat aastat MustonenFesti nime all.

Festivali juht ja loominguline keskpunkt on viiuldaja ja dirigent, mitmekülgne muusik ja isiksus Andres Mustonen.
“Mind huvitab festivali raames kõik, mis on seotud selle tsivilisatsiooni lätetega, milles me elame juba üle kahe tuhande aasta, ja ma jätkan neid otsinguid juba mitmendat festivali: see on varakristlik muusika, koptide koorid, Süüria varakristlik muusika, Bütsantsi kristlik muusika; mis seosed on sel Raskatoviga, Gubaidulinaga, Pärdini välja. See on see võrgustik, mis mind huvitab,” kinnitab Mustonen.

MustonenFestil esinevad maailma absoluutsesse tippu kuuluv pianist Boriss Berezovski, kes soleerib ERSO ees avakontserdil ja annab päev hiljem soolokontserdi, ning vene muusikakultuuri sümboliks kujunenud Vladimir Spivakovi asutatud kammerorkester Moskva Virtuoosid, kelle kavas on Telemanni ja Boccherini kõrval Lepo Sumera “Musica profana”.

Festival on pea iga aasta toonud lavale ühe muusikamaailma tõelise legendi. Sel korral kohtume Argentina päritolu klarnetisti Giora Feidmaniga, kes kuulub meie aja suurte muusikute hulka. Ta on särav džässiartist, mängib klassikat, Ladina-Ameerika ja muidugi klezmermuusikat.

Bütsantsi Vaimuliku Muusika Koor
(Serbia) on pühendunud autentse traditsioonilise ortodoksi, Serbia ning Bütsantsi vaimuliku muusika uurimisele, säilitamisele ning esitamisele; koor tegutseb igapäevaselt kloostris.

Aleksandr Raskatovi “Bütsantsi missa” tervikversiooni maailmaesiettekanne on täiesti erakordne muusikasündmus Eestis. Peatselt pärast Tallinna kontserti tuleb teos Andres Mustoneni juhatusel ettekandele ka Helsingis ja Riias.

Festival toimub 29. jaanuarist 6. veebruarini Peteburis, Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.
Veebruari lõpul jätkub MustonenFest erakordselt esinduslikuna Tel Avivis.

Täpsem kava Eesti Kontserdi kodulehel:

Pressipaketi saab alla laadida SIIT

Lisainfo artistide proovigraafikute ja intervjueerimisvõimaluste kohta:

Lauri Aav
Eesti Kontsert
meediajuht
6 147 751
50 22 177
lauri.aav@concert.ee