Ansambel Estonian Voices tegi tugeva USA debüüdi

Estonian Voices esines USA suurimal muusikavaldkonna professionaalide kogunemisel.

13. jaanuari õhtul andis a cappella ansambel Estonian Voices New Yorgi Skandinaavia majas ovatsiooniderohke kontserdi täissaalile. Kuulajate seas oli nii kohalikke New Yorgi eestlasi kui ka mõjukate muusikaprofessionaalide organisatsioonide ISPA (International Society for the Performing Arts) ja APAP (Association of Performing Arts Presenters) konverentside delegaate, kes otsivad uusi talente. Eestit esindavad USA suurimal muusikavaldkonna kogunemisel APAP tänavu Estonian Voices ja Curly Strings. APAP konverentsi tuhandetele delegaatidele jagatava  infomapi hulka kuulub eksklusiivselt ajakirja “International Arts Manager” värske number, mis on seekord pühendatud Eesti muusikaelule Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli valguses.

Lisaks edukale esinemisele Skandinaavia majas toimusid 13. ja 14. jaanuari hilisõhtul APAP konverentsi raames ansambli Estonian Voices esitlused ehk showcase´id. Paljud delegaadid jätsid pärast esitlusi oma otsekontaktid nii koostööhuvist lähtudes, kui ka selleks, et olla kursis ansambli tulevase käekäiguga USA suunal, kinnitas ansambli New Yorgi esinemisi korraldanud välisprojektide produtsent Svea Ideon-Marks Eesti Kontserdist.

Musco Kunstide keskuse (muscocenter.org) juht Californiast Richard Bryant, kelle valduses on juhtida vaid 1,5 aasta tagasi valminud üliuhke ooperi- ja kontserdisaali programm ning kelle hooajakavast võib leida nii Placido Domingo, kitarristi Buddy Guy ja laulja Amy Granti jpt.  avaldas ansamblile tunnustust. „Tulin Estonian Voices´t kuulama huvist vokaalmuusika vastu ning ütlen siiralt, et ei osanud sedavõrd positiivset kogemust oodata. Estonian Voices köitis publiku esimesest loost. Tänu oma isikupärale suudavad nad võluda paljusid kuulajaid ning neid ootab ees huvitav teekond. Olen neid kindlasti valmis tutvustama oma programmides,“ kinnitas Bryant. Koostöövalmidust kinnitas ka Jean Schreiber, kes töötab mitme USA vokaalansambli esindajana.

APAP on üks suurematest muusikatööstuse konverentsidest USA-s, mille raames toimub mitutuhat kontserti, etendust ja esitlust tsirkusest ja mustkunstist tippklassi eksperimentaalse muusikateatrini. Kaasatud on esinemispaigad Carnegie Hallist põnevate nišiklubideni. Tullakse kokku, et vahetada kontakte, ideid ning olla kursis uute projektide ja ansamblitega, kes valmis mööda ilma tuuritama. Samal ajal toimub New Yorgis lisaks eelpool nimetatud ISPA ja APAPi konverentsile ka Ameerika suurim jazzi showcase-festival NYC Winter Jazzfest, maailmamuusika showcase-festival globalFest, jazziajakirjanike konverents, muusikateatri showcase-festival Prototype, kui nimetada vaid suuremaid muusikaprofessionaalidele mõeldud ettevõtmisi. New Yorki koguneb peaaegu kahenädalaseks perioodiks kümneid tuhandeid muusikavaldkonna otsustajaid üle maailma. Eesti organisatsioonidest on kohal Eesti Kontsert, Music Estonia ja ERP. Kohapealsele ajsaajamisele paneb oluliselt õla alla Eesti konsulaat New Yorgis.

New Yorgis viibiv Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts kinnitab Eesti ansamblite edu. “Estonian Voicese ja Curly Stringsi jõudmine sellise kaliibriga muusikaprofessionaalide huviorbiiti on suur samm, eriti kui arvestada, et meiepoolsest soovist seal osaleda jääb väheks – ansambel peab meeldima esitluskontsertide kunstilistele juhtidele ja seda meie mõjutada ei saa,” räägib Parts.
Muusikanõunik kinnitab, et huvi eesti muusika vastu on suur ning valmisolek meie heliloojate, kollektiivide ja ka korraldajatega koostööks olemas.

Estonian Voices´e esinemisi USA-s korraldas Eesti Kontsert ning ansambli sõitu toetas EV Kultuuriministeerium.

Fotod Madli-Liis Parts   https://we.tl/8jlsiClL0P

Lisainfo:
Lauri Aav
Eesti Kontsert
peaprodutsent
50 22 177
lauri.aav@concert.ee
www.concert.ee
skype: lauriaav

Täna 45 aastat tagasi, 12. novembril 1972 toimus Hortus Musicuse päris esimene kontsert. Ansambel tähistab oma juubelit täna, homme, ülehomme kontsertidega „Euroopa sünd“

Andres Mustoneni sõnul on 45-aastane Hortus Musicus super-vitaalne, loominguline, vabade inimeste koosmusitseerimine. „Hortus Musicuse sarnased kooslused on jätkusuutlikud vaid sel juhul, kui kõik ansambliliikmed võrdselt loovad ja panustavad, realiseerivad igapäevaselt uusi ideid kontsertidel ja üldse muusikas.“ lisab Mustonen

Hortus Musicus on fenomen, mõttekaaslaste kooslus, kes ärritas juba Nõukogude ajal võime oma kontserdikavade vaimuliku allteksti ning ekstaatilise mängumaneeriga. Ansambli sünnipäevakontsert esitleb Euroopa ning selle muusikaliste algallikate – Araabia ja Bütsantsi kultuuri. Muusikute üksteist toetav koosmäng on juba 45 aastat kutsunud esile publiku vaimustuse kõikjal maailmas ning irriteerib ülikorralikke kivinenud arusaamadega interpreete.

T 12. detsember kell 19 Vanemuise kontserdimaja
K 13. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal
N 14. detsember kell 19 Jõhvi kontserdimaja
„Euroopa sünd“
Hortus Musicus 45
Andres Mustonen (kunstiline juht, viiul), Olev Ainomäe (pommerid, šalmei, plokkflöödid), Imre Eenma (violone), Valter Jürgenson (tromboonid), Tõnis Kaumann (bariton, löökpillid), Tõnis Kuurme (dulcian, rauschpfeiff, plokkflöödid), Riho Ridbeck (bass, löökpillid), Ivo Sillamaa (klavessiin, orel), Anto Õnnis (tenor, löökpillid), Taavo Remmel (kontrabass)

Kontsert on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Fotod: 1972 / 1982 / 2017
https://we.tl/g037k4axnK

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

TALLINN, 11. detsember, BNS – Peaminister Jüri Ratas arutas esmaspäeval Eesti Kontserdi esindajatega Georg Otsa 100. sünniaastapäeva tähistamist Venemaal, Soomes ja veel mitmes naaberriigis.

“Idee tuua Eesti sõnum kohale läbi Georg Otsa loo jutustamise on võimas ja väärt toetamist,” sõnas Ratas pressiesindaja teatel. Ta lisas, et juubeli kattumine Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise perioodiga lisab ettevõtmisele nii sümboolsust kui kaalu.

Eesti Kontsert on välja töötamas rahvusvahelist projekti tähistamaks Eesti kuulsaima ooperilaulja Georg Otsa 100. sünniaastapäeva. „Georg Otsa kunst ja tema elutöö on unikaalsed ning seda on läbi aegade armastanud miljonid inimesed. See on üks väärtuslikemaid osi Eesti muusikakultuurist, mida me peaksime jagama kogu maailmaga,“ ütles Eesti Kontserdi juhatuse liige Jüri Leiten.

Eesti Kontsert on sõlminud Moskva teatriga Helikon-Opera kokkuleppe uue kontsertetenduse loomiseks nimega „Mister Georg Ots“. Lavastuse esietendus on planeeritud toimuma 2019. aasta juulis Saaremaa Ooperipäevadel. Lisaks plaanitakse etendust esitada ka Georg Otsa sünniaastapäeval, 21. märtsil 2020. aastal, Nordea Kontserdimajas. „Helikoni kunstiline juht Dmitri Bertman soovis teha seda lugu nii, et publik tunneks, nagu Georg Ots viibiks siinsamas saalis,“ ütles Leiten.

Lisaks sellele on Eesti Kontserdil ja Helikon-Operal kavas kolm suurt ringreisi, mis hõlmaksid Venemaad, Baltimaid, Valgevenet, Ukrainat ning Soomet. Ringreisidega soovivad korraldajad tõmmata naabermaade publiku tähelepanu Eesti Vabariigile ja selle kultuurile laiemalt. Ringreiside raames on kavandatud ka rändnäitus Georg Otsa
elust ja filmi “Georg” linastused.

Tallinna toimetus, +372 610 8866, sise@bns.ee

Põhjanaabrite 100 aasta juubelipidustuste muusikaliseks peasündmuseks oli Soome Raadio Sümfooniaorkestri ja Eesti Rahvusmeeskoori ühine mammutkontsert Helsingi Musiikkitalo kontserdimajas algas 6 detsembril kell 15 päeval ja lõppes kella 18 paiku ühise Finlandia laulmisega.
Kontserdi kavas oli kaks esiettekannet – Lotta Wennäkoski „Uniin asti“ ning  Magnus Lindbergi „Tempus fugit“. Mõlemad teosed on loodud Soome juubeliks. Loomulikult kõlas kontserdil ka soomlaste rahvuslik uhkus – Sibeliuse „Kullervo“, mille kohta kirjutas helilooja kaasaegne Oskar Merikanto Soome Päevalehes:  „See on kõige mõjuvam ja võimsam teos, mida soomlase pliiats eales on kirjutanud“.
Musiikkitalo suure saali 1704 kohta müüdi viimseni välja juba neli kuud tagasi, nii oli kõigil kohaletulnuil võimalus kontserti otseülekandes jälgida Kansalaistoril, Musiikkitalo hiiglaslikult led-ekraanilt. Soome Raadio Sümfooniaorkestri peadirigendi Hannu Lintu sõnul oli  suurkontserdi finaaliks väljakule sadu inimesi, ning kontsert lõppes ühise Finandia laulmisega. „Mulle meeldib mõelda, et tegu oli ajaloolise kontserdiga, veel mida 50-ne aasta pärast publiku hulgas meenutatakse, kui oluilist osa Soome muusikaajaloos“
Sama kavaga kontsert toimub laupäeval Estonia kontserdisaalis.
L 9. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal
Soome Raadio Sümfooniaorkester
Eesti Rahvusmeeskoor
Niina Keitel (metsosopran), Tuomas Pursio (bariton)
Dirigent Hannu Lintu
Kavas:
Magnus Lindberg. ”Tempus fugit”
Sibelius. ”Kullervo- sümfoonia” op. 7

fotod Helsingi kontserdist: https://we.tl/Xi7DHIZgsu

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Sel sügisel tähistab ansambel Hortus Musicus  45 aasta koosmusitseerimise juubelit, olles omal alal vanim katkematult tegutsev ansambel Ida-Euroopas ja üks väheseid nii pikaealisi terves maailmas.

Juubelikontsertide seeria algas septembris kolme kontserdiga Iisraelis, Sel laupäeval (18.11) esinetakse Peterburi Filharmoonia väikeses saalis ja 20. novembril Moskva Tšaikovski-nimelises kontserdisaalis. Peterburi on linn, kus ansambel Hortus Musicus on esinenud kogu oma tegevusaja vältel igal aastal, ühtegi hooaega vahele jätmata. Moskvast suundub ansambel Türgi poole, kus antakse kontsert Istanbulis. Järgmisel nädalal (23.11) on juubelikontsert Pärnu kontserdimajas. Koduvabariigis kulmineeruvad juubelipidustused detsembri keskel ülesastumistega Vanemuise kontserdimajas Tartus (12.12), Estonia Kontserdisaalis (13.12) ja Jõhvi Kontserdimajas (14.12).

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Maailma ühe tunnustatuima vokaalansambli The Sixteen esituses kõlab muusika, mida lahutab viis sajandit, ent ühendab sarnane vaimsus.

Kavas „The Deer’s Cry“ kõlavad kõrvuti Inglise renessansiajastu meistri William Byrdi ja Eesti tänapäeva looja Arvo Pärdi teosed. 2016. aastal esitas The Sixteen seda suure eduga ligi neljakümnes Suurbritannia linnas. Sel hooajal viib ansambel kava kuulsaimatele kontserdilavadele Ameerikas, Austraalias ja Euroopas.  „The Deer’s Cry“ on osa ansambli iga-aastasest turneest „The Choral Pilgrimage“ („Koori palverännak“). Turnee eesmärk on tuua muusika tagasi hoonetesse, mille tarvis see on algselt kirjutatud.

„Hüpnootilises ilus laulmine … kogu programm oli külmavärinaid tekitav, algusest kuni viimase noodini.“ – The Times

„See esitus oli väga lähedal absoluutsele täiuslikkusele. Koori tämbri delikaatsus, ulatus, kokkukõlavus on lausa hüpnotiseeriv.“ – Bachtrack

Maailma tippansamblite hulka kuuluv koor ja ajastutruudel pillidel mängiv orkester The Sixteen on eriti hinnatud varase inglise polüfoonia ja renessansi meistriteoste interpreteerijana.
Ansambli kvaliteeti ja laiaulatuslikku tööd peegeldavad enam kui 150 salvestist, nende seas mitu auhinnatud plaati: mh omistati 2009. aastal neile Classic FM Gramophone’i aasta artisti nimetus ning parima barokkvokaali preemia Händeli „Kroonimishümnide“ salvestamise eest. Hooajal 2017/2018 on nad Londoni Wigmore Halli residentkollektiiv.

L 4. november kell 19 Estonia kontserdisaal
„The Deer’s Cry“
Arvo Pärt ja William Byrd
Vokaalansambel The Sixteen (Inglismaa)
Dirigent Harry Christophers

fotod:
http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/Aplaus20_2017sygis/hooaja%20kava/hooaja%20kava%20fotod/2017_11_04%20The%20Sixteen/

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Maestro on ajakirjandusele antud intervjuudes lasknud aimata, et see jääb üldse tema viimaseks avalikuks kontserdiks.

Raimonds Pauls, Läti Raadio bigbänd ja Sinfonietta Rīga toovad laupäeval Nordea kontserdimajas kuulajateni valiku maailma kauneimaid ooperiaariaid. Kõlavad populaarsed ooperinumbrid Verdi, Puccini, Mozarti, Wagner, Gershwini, Bellini ja Rossini ooperitest, seaded on teinud noor briti muusik Callum Au ja läti saksofonist Kārlis Vanags.
Raimonds Pauls paneb ooperiaariad klaveril helisema, säilitades nende meloodilise põhiolemuse, kuid pakkudes uusi põnevaid harmoonilisi lahendusi. Värvikas kuues aariad pakuvad avastamisrõõmu ja lasevad särada džässilikel klaverisoolodel, mis on kahtlemata maestro legendaarse ja isikupärase mängustiili tunnuseks.
Pauls, kes enda sõnul jumaldab kauneid meloodiaid, on uue kava „Opera“ jaoks kokku kogunud aariad oma lemmikooperitest. „Mul on seekord laval raske, sest mul on ainult klaver, aga klaver pole ju võrreldav laulja häälega! Anname koos orkestriga siiski endast parima, ja loodame, et meid välja ei vilistata,“ on Pauls kelmikalt lootusrikas.
Läti Raadio bigbändi juhi ja projekti idee autori Māris Briežkalnsi sõnul polnud sugugi vaja veenda maestrot selles osalemiseks, kuna Raimonds Pauls tunneb ooperiga erilist sidet, eeskätt George Gershwiniga, kelle muusika haakus tema džässihuviga juba varases nooruses. Üks esimesi palu, mille Pauls kuulsas Läti Raadio 1. stuudios salvestas, oli tema „Fantaasia Gershwini teemadele“, kus kõlab ka meloodia ooperist „Porgy ja Bess“.
Programm „Raimonds Pauls / Opera“ on välja antud ka CD-plaadil, mis sisaldab 16 numbrit, nende seas Georges Bizet’ „Habanera“, meloodiad tšehhi romantiku Antonín Dvořáki ooperist „Näkineid“ ja Gershwini ooperist „Porgy ja Bess“, samuti Deliila aaria Camille Saint-Saëns’i ooperist „Simson ja Deliila“ ning Figaro aaria Gioacchino Rossini „Sevilla habemeajajast“.
„Annan Tallinnas kontserdi ja pärast seda vaevalt et enam esinen,“ ütles Pauls ühes oma viimases intervjuus. „Ma ei taha öelda „hüvasti“, aga lihtsalt saabub hetk, mil sa pead endale tunnistama, mis sulle veel on jõukohane ja mis enam mitte. Olen juba peaaegu 60 aastat laval olnud! Mul on hotellidest ja ööelust küllalt saanud, vanus on ikkagi soliidne. Annaks jumal kõigile nii pikalt elupäevi!“

30. september 2017 kell 19 Nordea kontserdimaja
„Opera“
Raimonds Pauls (klaver)
Läti Raadio bigbänd
Sinfonietta Rīga

fotod: https://www.raimondspauls.lv/en/galleries/

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

* Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit juhatab Kristiina Poska.
* Solist on Annely Peebo.
* Kavas mh Erkki-Sven Tüüri uue teose Eesti esiettekanne.

Hooaja avakontsert kaardistab Eesti muusika hetkeseisu Euroopa südames. Viinist ja Berliinist saabuvad sealsed tuntuimad eesti naised lauljatar Annely Peebo ja dirigent Kristiina Poska. Koos ERSOga esitavad nad Wagneri vokaaltsükli „Wesendoncki laulud“, mis rabab kuulajat intiimsusega: keelatud armastusest sündinud teos on täis valu ja (selle) nautimist. Wagneri muusika ja tema metseeni naise loodud luule on lootusetu suhte valuline vili.
Esimest korda saab Eestis kuulda Erkki-Sven Tüüri teost „Sow the Wind…“. Teose pealkiri „Külva tuult…“ on pärit paljudesse kultuuridesse imbunud vanasõnast „kes tuult külvab, see tormi lõikab“, mis pärineb algselt Vana Testamendi Hoosea raamatust.
Erkki-Sven Tüüri sõnul lõikab just meie põlvkond praegustel turbulentsetel aegadel põlvkondi tagasi külvatud tuulte tormiseid vilju. „Vaadates globaalseid kliimamuutusi, äärmusliikumiste raju tõusu, rahvaste massrännet – need protsessid on kõik seotud omal ajal tehtud läbimõtlematute otsustega. Teose muusika ei ole loomulikult nende protsesside otsene kirjeldus, kuid need on teemad, mille peale olen viimasel ajal väga palju mõelnud,“ lisab Tüür.
2015. aastal valminud teose on autorilt tellinud maailma juhtivad orkestrid Viini Sümfoonikud ja Pariisi Orkester.

N 21. september kell 19 Pärnu kontserdimaja
R 22. september kell 19 Estonia kontserdisaal
L 23. september kell 19 Vanemuise kontserdimaja
Pärnus ja Tallinnas hooaja avakontsert
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Annely Peebo (metsosopran)
Dirigent Kristiina Poska
Kavas:
Tüür. „Külva tuult…“ (2015, esiettekanne Eestis)
Wagner. „Wesendoncki laulud“ („Wesendonck-Lieder“)
Brahms. Sümfoonia nr 2 D-duur op. 73

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Pressiteade
30.08.2017

Ainult 4.–9. septembrini on paljude algava hooaja kontsertide piletid kuni 50% soodsamad. Soodusmüügipäevad toimuvad korraga kõikides kontserdimajades – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.

Kui kevadel saabusid müügile uue hooaja üksikute, vaid valitud kontsertide piletid, siis alates esmaspäevast on vabamüügis kogu algav hooaeg, kaasa arvatud eriti oodatud kontserdid, nagu näiteks Hennessy uusaastakontsert ja mitmed teised, mille pileteid ei jätku kaugeltki kõikidele soovijatele.
Uus hooaeg toob kuulajateni põnevaid projekte, mis on seotud nii Eesti kui ka naaberriikide õige pea saabuvate 100 iseseisvusaasta juubelitega.
Hooaja avakontserdil on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees võimsad eesti naised, kellest Euroopa muusikaavalikkus hetkel enim räägib. Metsosopran Annely Peebo ja dirigent Kristiina Poska kavas on teiste seas Erkki-Sven Tüüri uus teos „Külva tuult…“, mille on temalt tellinud maailma juhtivad orkestrid – Orchestre de Paris ja Viini Sümfoonikud.
Lõunanaabrite muusikaelu tuntuim nimi maestro Raimond Pauls esitab kuulsaid ooperiaariaid, saatjateks Läti Raadio Bigbänd ja Sinfonietta Rīga. Vähetähtis pole ka fakt, et vitaalne vanahärra, Läti endine kultuuriminister on juba 81-aastane, aga see on tema esimene soolokontsert Tallinnas.
Saaremaa ooperipäevade sellesuvine esiettekanne, Rein Rannapi kõmuline rokkooper „Nurjatu saar“ tuleb lisaetendustega Nordea kontserdimajja.
Kolm päeva pärast Soome juubelit, 9. detsembril astub Estonia kontserdisaali lavale Soome Raadio Sümfooniaorkester, tõenäoliselt parim ja kindlasti mainekaim nende arvukate sümfooniaorkestrite seas.
4.– 9. septembrini on Eesti Kontserdi kassades Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis mitmed uue hooaja piletid kuni 50% soodsamad! Samuti on nendel päevadel soodushinnaga kontserdipääsmeid võimalik soetada Piletimaailma ja Piletilevi veebikeskkondades ning loomulikult ka nende müügipunktides.
Samal ajal ilmub trükist Eesti Kontserdi kliendiajakirja Aplaus järjekordne number, mis sisaldab kontserdihooaja täiskava ning on tasuta saadaval kõigis Eesti Kontserdi piletikeskustes. Aplaus aitab kindlasti saada hea ülevaate kogu hooaja kavast.

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Pressiteade
28.08.2017

Saaremaa ooperipäevad toovad suvel esietendunud kõmulise rokkooperi „Nurjatu saar“ kaheks õhtuks Noredea kontserdimajja.

Eesti Kontserdi juhi ja ooperi loomise idee autori Jüri Leiteni sõnul otsiti kohe pärast suviseid esietendusi võimalusi etendada lavastust ka sügishooajal. „Pikk prooviperiood on seljataga ja kunagi hiljem lisaetenduste korraldamine oleks kõigega otsast peale alustamine, praegu on kogu koosseisul asi veel värskelt lihasmälus,“ kinnitab Leiten „Loomulikult on peamiseks põhjuseks suvel kogetud äärmiselt suur publikuhuvi,“ lisab ta. Lühikesest etteteatamisest hoolimata on kõik solistid – Marko Matvere, Lenna Kuurmaa, Ott Lepland, Tõnis Mägi, Kristel Aaslaid, Andrus Bonzo Albrecht ja Markus Teeäär suutnud oma tihedates esinemisgraafikutes ümberkorraldusi teha ja on rõõmuga nõus osalema. Ott Leplandi sõnul on Rannapi rokkooperi kõige tugevam külg, et teos on üks suur muusikaline tervik, samas kui igast laulust võiks saada superhitt. „Ma siiralt loodan, et ooper ei jää ainult siia, Saaremaa ooperipäevadele,“ sõnas Lepland juba pärast esietendust.
Rokkooperi „Nurjatu saar“ tegevus hargneb tuhat aastat tagasi Saaremaal. Peategelasi on seitse, nende seas viikingite pealik Rullo (Marko Matvere), sepp Vesse (Ott Lepland), tema armastatu Hallatüdruk (Lenna Kuurmaa), vanapagan Uude (Tõnis Mägi), tema poeg Tölpa (Andrus Bonzo Albrecht ), nunn Birgitta (Kristel Aaslaid) ja tulehaldjas Laurits (Markus Teeäär). Kammernaiskoor Sireen ja Eesti Rahvusmeeskoor RAM kehastuvad ümber eriilmelisteks tegelasteks nagu hülged, kadakad, viikingid jt.

Rein Rannap. „Nurjatu Saar“
Libreto Andrus Kivirähk, laulusõnad Wimberg, lavastaja Vahur Keller (NUKU teater),
kunstnik Jaanus Laagriküll, videokunstnik Taavi Varm, tantsuseaded Märt Agu.
Festivaliorkester, dirigent Martin Sildos

Lisaetendused 31. oktoobril ja 1. novembril Nordea kontserdimajas
Piletid tuleva müügile 4. septembril

fotod ja helifailid:
http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/Rannap_Nurjatu saar

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee